Jdi na obsah Jdi na menu
 


Začátek nové sezóny 2010/2011

6. 9. 2010

Zdravím všechny své věrné i nevěrné čtenáře. Protože nová sezóna 2010/2011 už klepe na dveře, tak jsem si pro vás připravil krátký článek, jak to vypadá s libereckou Slávkou.

 

Víceméně se bude celý článek věnovat změnám v sestavě. Poněvadž příprava v létě žádná nebyla, nepočítám-li fotbálky na umělce, kterých se stejně půlka týmu neúčastnila, tak se o ničem jiném psát nedá J

 

Změny v sestavě

 

Odchody:

Jako každou sezónu, se nám nepodařilo udržet kádr pohromadě, a tak v týmu už nejsou:

1) Jan Veselý alias Vesy – gólman, po němž není vidu ani slechu, nejspíš skončil s florbalem nadobro po zdravotních a studijních J problémech

2) Pavel Drašner – slibotechna a lhář na entou. Ačkoliv byl velmi platným hráčem, tak do týmu nezapadl především po lidské stránce.

3) Petr Březina – vrátil se zpět do Č(m)elákovic, půlku minulé sezóny u nás hostoval

4) Tomáš Grois alias Prcek – bohužel tento harcovský démon už není mezi námi, když po tragické nehodě přišel o svůj život. Jedná se o největší oslabení po herní a především lidské stránce.

 

Příchody:

Díky Bohu se letos stalo něco neuvěřitelného, v kádru Slavie se objeví min. 8 nových playerů. Dle mého názoru se letos Slavie vydatně posílila, a tak by snad letos nemusela objíždět turnaje v 8 lidech apod.

1) Jan Nádvorník alias Johny - gólman Bílých Bagrů, který se s námi připravoval už minulou sezónu.

2) Standa Pittner – gólman – Po zrušení týmu SKG jsme získali vlivného lobbyistu a gólmana J a tím pádem budeme mít s Vikoušem a Johnym k dispozici hned brankářský triumvirát.

3) Michal Poledno alias Poli – zkušený obránce protřelý i tou nejvyšší soutěží by měl být výkonnostně největší letošní posilou.

4) Milan Marinč alias Mariňák – obránce – Jako kolie Lassie si našel cestu zpět z Jaroměře do klubu svého srdce, který sám před více než 10ti lety zakládal.

5) Jan Novotný alias Brácha mladší – obránce

6) Lukáš Novotný alias Brácha starší – obránce – Nebo-li naše Bratrstvo špinavé pracky. Po éře Rejnartů a Rossmullerů se ve Slavii opět setkala bratrská dvojice. Věříme, že našim soupeřům pěkně zatopí pod kotlem především svým důrazem v osobních soubojích.

7) Tomáš Vaňata alias Vaňous – útočník

8) Jan Mádr alias Mádřik – útočník. Naši dva blonďáci mlaďáci jsou univerzálové a mohou nastoupit i v obraně. Letos konečně přijdou na přestup ze Sokola Františkov, ve kterém strávili minulou sezónu.

 

Co se týče dalších jmen, tak v záloze máme ještě esa Míšu Adama a Míru Kapouna, kteří sice vyhrožují, že už za nás hrát nebudou, ale popravdě očekávám, že by v nouzi nejvyšší dorazili na pomoc slávistickému národu jako Blaničtí rytíři. A perlička nakonec – dokonce prý náš vyhledávač posil jedná s Jágrem… ;) uvidíme, jak jednání dopadnou a budeme mít tu čest ho v našem mančaftu přivítat.

 

Liga

 

Co se týče změn v lize, tak ty jsou následující. Nastoupí do ní 11 týmů, nebo-li o 2 méně než vloni. Tím pádem sehrajeme 20 zápasů na 10ti turnajích. O soutěž výš postupuje její vítěz po odehrání všech zápasů, sestup čeká na nejhorší 2 mančafty.

Soupeři: Děčín, Jablonec B, Česká Lípa B, Žatec, Panthers Liberec, TBC Ústí nad Labem, Most, Litvínov B, Louny, Koberovy

Na turnaje se vždy dostaví pouze 5 týmů (vloni se scházelo týmů 6), takže by měly být odehrány rychleji. My začínáme v Krupce u Teplic, kde nás na úvod čeká velké derby s libereckými Pantery a pak zápas s Děčínem, takže každopádně je se na co těšit… J

 

Předpokládaná sestava

Gólmani: Viky, Standa, Johny

Obrana: Suk, Haluz, Poli, Turbo, Mariňák, Brácha Ml., Brácha St.

Útok: Bajglis, Pugy, Robo, Izzy, Ládin, Lubo, Vaňous, Mádřik