Jdi na obsah Jdi na menu
 


27.9.2009 Lovosice - začátek nové sezóny

5. 10. 2009

Slavia – Koberovy     6-5

Bajgl 3+1, Stolín 3+1 Isach 0+2, Klimša 0+1, Žitňan 0+1.

           A je to tady!!! Neděle 27.9.2009 a slávistickým borcům začíná toužebně očekávaná nová sezóna. S dobrou náladou, nulovou fyzickou, taktickou natož tréninkovou přípravou, ALE ZA TO s novou posilou a disciplinární komisí omilostněným darebákem jsme se vydali do Lovosic, kde nás čekal první turnaj s našimi regionálními soupeři. Jednalo se o týmy Koberov a Jablonce B, které loni opanovaly nejvyšší příčky liberecké ligy mužů, a proto postoupily o úroveň výš.

            Popravdě jsme očekávali, že kluci z Koberov budou celkem Nazdárci, které si povodíme s prstíkem v zadku a nasázíme jim minimálně ‘’desítku‘‘. Aniž bych chtěl do tohoto vcelku sympatického, líbivými fanynkami povzbuzovaného, týmu rejpat,  tak žádnými velkými florbalovými dovednostmi kluci z Koberov neoplývají. Na nás však vytasili na fyzičku náročný presink, který, podpořen nováčkovskou euforií, nám dělal nemalé problémy.

            Zápas vypadal asi takto, Slávisté se snažili něco vymyslet a přehrát soupeře kombinační hrou, Koberovy hrály vzadu jednoduše, nahazovaly dopředu vysoké balony a snažily se prosadit v soubojích 1 na 1 se slávistickými obránci. Tato zvolená taktika na Slavii platila, a tak po první třetině svítilo na ukazateli skóre 1-1, to když náš debutant Lubo vyrovnával ve 12min na 1-1. Mimochodem mohlo být mnohem hůř nebýt dobře chytajícího Vikouše, který vykryl i trestné střílení, když Turbo hasil samostatný únik soupeře.

            Ve druhé třetině začaly konečně padat i branky, ale nutno podotknout, že rovnoměrně na obou stranách a Slavia neustále doháněla náskok Koberov!!! Trefil se 2x Bajglis a 2x Lubo, který tak ve svém první zápase za Slavii hned vstřelil hattrick. Jeho třetí gól padl v naší jediné přesilové hře, kterou jsme za turnaj sehráli. Po několika přesných přihrávkách na vrcholu formace, posunul Bajglis na střed, kde čekal připravený Lubo a trefil přesně.

            Třetí třetina začala za stavu 5-5 a bylo jasné, že kdo dá gól, bude mít obrovskou výhodu a nejspíš dovede zápas do vítězného konce. Avšak jak náš Vikouš, tak i golman soupeře předváděli nadprůměrný výkon, a tak čas rychle plynul a zápas spěl ke svému konci. Když už zbývalo odehrát poslední 3minuty, tak jsme si vybrali možnost oddechového času, abychom si odpočinuli a řekli si co a jak. Zápas jsme nakonec zlomili 15 sekund před koncem díky Bajglisovi, který se nejlépe zorientoval ve skrumáži před brankou a zavěsil. Posledních pár vteřin se nám podařilo ubránit, a tak jsme si pro první tři body do tabulky vyloženě doklopýtali.

 

Hvězda utkání: Lubo

Ve svém prvním mistrovském zápase za Slavii vsítil hattrick a navíc přidal 1 asistenci a tudíž mu po právu náleží titul hvězdy zápasu.

 

Slavia – Jablonec B  7-11

Pugner 2+1, Isach 1+2, Bajgl 0+3, Klimša 2+0, Žitňan 1+1, Stolín 1+0

 

             Ve druhém klání nás čekal B – tým Jablonce, kterého považujeme za mnohem těžšího soupeře. Dá se říci, že se opakoval scénář z prvního zápasu. Soupeř hraje vzadu na jistotu, nerozpakuje se balonek vyhodit přes celé hřiště, rozehrává jednoduše. Slavia se snaží napadat, avšak obránci pořádně tzv. nedocvaknou soupeřovy útočníky, kteří mají následně spoustu prostoru, aby rozjížděli své ofenzivní kombinace. A tak se měl Vesy v bráně hned od úvodního buly co ohánět. Do vedení jsme se dostali šťastnou Ládinovou tečí, bohužel to bylo naposledy, kdy jsme v utkání vedli. Soupeř pak začal využívat naší rozhozené obrany, a proto se na Vesyho nemůžeme zlobit, ba dokonce na něj vše svalovat, protože takhle se hrát nedá.

            Jablonec se v utkání dostal až do hrozivého vedení 11-3, kdy nás trestal z brejků a prosazoval se i z dorážek, prostě mu to tam to odpoledne padalo, za to nám nešlo vůbec nic. Za rozhodnutého stavu se nám v posledních 5ti minutách zápasu povedlo alespoň korigovat skóre utkání na 7-11, ale to bylo bohužel vše. Perličkou je, že jsme vstřelili i 2 branky v jednom oslabení a navázali jsme tak na loňskou sezónu, kdy jsme byli v této činnosti jasně nejlepší.

 

“Hvězda“ utkání: Suk

3 góly padají jen na jeho vrub, u dalších třech zdatně sekundoval. Totálně nepovedený zápas proti svému bývalému týmu zakončil na lavičce, kam se sám sebekriticky posadil.

 

Komentář Vicepreziděnta k odehraným zápasům:

Turnaj měl téměř identický scénář jako ty loňské. Hrajeme velmi ofenzivně, vzadu na riziko. Proto má soupeř možnost vyrážet do brejkových situací, které obrana nestíhá hasit. Bude nutné změnit taktiku a hrát chytřeji. Z turnaje jsme si chtěli přivézt 6bodů, ale máme jen 3. Popravdě můžeme být rádi, že domů neodjíždíme s prázdnou. Soutěž bude dle mého názoru velmi vyrovnaná a všichni budou ztrácet. Uvidíme jak si povedeme na dalším turnaji v Krupce 17.10, kde se utkáme s Žatcem a Litvínovem B.

 

Sestava: Veselý Jan, Veselý Viktor – Hanuš Petr, Souček Tomáš, Turynský Lukáš – Bajgl Lukáš, Klimša Dan, Pugner Štěpán, Žitňan Róbert, Stolín Lubomír, Isach Daniel