Jdi na obsah Jdi na menu
 


16.1 Liberec

17. 1. 2010

Slavia – Děčín            7-1

 

Bajgl 2+0, Drašner 2+0, Isach 2+0, Stolín 0+2, Žitňan 1+0, Klimša 0+1, Pugner 0+1, Veselý V. 0+1 .

V sobotu 16. ledna 2010 jsme si zas po nějaké době vyzkoušeli, jaké to je, pořádat domácí turnaj. Utkat jsme se měli nejdříve s týmem Děčína, který v prvních 10ti zápasech sezony pocítil hořkost porážky pouze v jediném případě a pak s naším ´´nejoblíbenějším´´ soupeřem z Mostu, na který máme samé špatné vzpomínky ze sezony minulé. Poněvadž se jednalo o domácí turnaj, tak jsme se konečně sešli v nejsilnější a tudíž kompletní sestavě, co se hráčů do pole týče (chyběl pouze marod Vesy, jenž laboruje s bolavým kolenem). Na turnaj jsme byli patřičně nažhavení a chtěli jsme získat pokud možno 6 bodů a poskočit v nesmírně vyrovnaném popředí tabulky zas o něco výše.

Pojďme už tedy konečně k zápasu.. K dispozici jsme měli 11 hráčů do pole, a tak jsme se rozhodli hrát na 2 obranné dvojice (Suk + Turbo, Haluz + Prcek) a 7 útočníků, přičemž na pravém křídle se střídali 3hráči, konkrétně Izzy, Pavel a Robo. Zápas začal pěkně zostra, hra měla tempo a i patřičnou rychlost. První třetina byla herně vyrovnaná, avšak trefili jsme se pouze my. Nejprve skóroval v 5té minutě tzv. zátyčákem Pavel a pak se po Vikyho nahrávce a uniknutí po pravé straně hřiště prosadil aktivní Izzy. Když se nám ve 13té minutě první třetiny naskytla možnost přesilové hry, btw. které nám v poslední době vůbec nejdou (asi proto, že vůbec netrénujeme..), ze které jsme vytěžili výhodu trestného střílení, po hře děčínského hráče v brankovišti. K nájezdu se postavil Bajglis, avšak golmana soupeře Miška (neplést s Robovým bratrem J) se mu přelstít nepodařilo. Skóre bylo tudíž po první třetině 2-0.

Hráči Děčína se ve druhé třetině zápasu snažili zlomit nepříznivý vývoj utkání. Výsledkem toho byla spousta střel, nutno podotknout že tvrdých ale ze střední vzdálenosti, které buď zblokovali obránci a nebo si s nimi poradil famózně chytající Viky, kterému ale i několikrát pomohla dobře postavená branková konstrukce. A tak se trestalo na druhé straně. Nejprve se prosadil z pravé strany Robo a poté již na 4-0 zvyšoval Bajglis, to když jim na oba góly nahrával náš údajný skříňový montér J Lubošek. Děčín ale nechtěl dát svou kůži lacino a podařilo se mu i utkání zdramatizovat, když minutu před koncem druhé třetiny snížil na 4-1. Nám se ale povedlo bleskově zareagovat, to když Suk vyslal dlouhou a prudkou nahrávku na nabíhajícího Pugyho, který přenechal míček do tandemu Izzymu, jenž zatloukl pátý hřebíček do děčínské rakve. Tudíž jsme šli do třetiny třetí ve vedení 5-1.

Když se na začátku poslední části trefil Pavel po Ládinově příhře, bylo o osudu zápasu již rozhodnuto. Bajglis pak přidal ještě jeden gól a stanovil konečné skóre zápasu na 7-1 pro Slávisty.

Hvězda prvního utkání: Viky

Náš hvězdný auditor chytal opravdu famózně! Co viděl, to chytil nebo bezpečně odrazil. Také si notně vylepšil své statistiky, když z 21 střel prošla do brány pouze jedna jediná. Svým spoluhráčům jeho výkonem dodával potřebný klid.

Slavia – Most B         9-4

 

Drašner 3+1, Bajgl 2+2, Isach 1+3, Klimša 1+1, Žitňan 1+1, Stolín 1+0, Souček 0+1.

Ve druhém utkání jsme se utkali s Béčkem Mostu, které při shlédnutí jejich hráčů někdo vtipně označil za tlupu. Zápasy s tímto týmem pro nás loni skončili příšerně (tzn. 2 prohry a 3 disciplinární tresty), a tak jsme se chtěli této skvadře náležitě výsledkově pomstít. Pohled na jejich ´´tým´´ jenž dorazil v 8mi hráčích do pole a BEZ DRESů!!! Ano čtete správně.. Nebudil patřičný respekt, nám se však na Most hraje vždy strašně těžko a ne jinak tomu bylo i tentokrát. Navíc nemohl nastoupit Pugy, jenž si v utkání s Děčínem přivodil neurčité zranění nohy, takže jsme hráli už pouze na 2 kompletní pětky.

Na začátku zápasu jsme se rychle ujali vedení, když Suk vyslal golfák téměř z půlky, který trefil Pavla a vysokým obloukem zapadnul do branky, ale soupeř odpověděl záhy na to, když mostecký útočník po výjezdu zpoza brány propasíroval střelu na bližší tyč za Vikyho. Naše hra neměla tempo, soupeř stál vzadu ve 4ch hráčích, úporně bránil, nahazoval dopředu a chodil do situací 2 na 2 se snahou se individuálně prosadit. Tuhle hru přímo nesnášíme a je pro nás těžké na ní najít recept. To se však povedlo Bajglisovi, který si z pravé strany vyjel do středu a pak krásně naservíroval Robovi na zlatém podnosu nahrávku na jeho oblíbené místo u pravé tyčky, a tak pro preziděnta nebyl problém zavěsit z první. Bohužel opět přišla blesková odpověď, Most měl výhodu standardní situace na velkém brankovišti, kterou jeho hráč vyřešil po svém, neotálel a bez jakéhokoliv rozmyslu prostřelil golfákem naši děravou zeď. První třetina tudíž skončila 2-2.

Ve druhé části hrál soupeř úplně to samé, úporná obrana, individuální akce a my jsme museli tvořit a dobývat. Nikomu z nás se však nijak zvláštně nedařilo a i náš pohyb a kombinace dost vázly. K tomu se přidal obrovský počet našich faulů a dohromady 4 vyloučení (podotknul bych že Bajglis je obzvlášť TROTL, za jeho nesmyslné vyloučení při odpálení míčku – fakt budeme muset zavést ty pokuty za tyhle projevy nedisciplinovanosti...) Osobně jsem se i přes remízový stav cítil, jako kdybychom o 2 góly prohrávali. Hráči Mostu nám dokázali zápas totálně znechutit, a tak jediným střelcem ve druhé třetině se stal Pavel po nahrávce od Roba.

Naštěstí pro nás už na konci zápasu docházely mosteckým vydatně fyzické síly. Během prvních třech minut skórovali Izzy s Ládinem, při čemž si na své góly zároveň vyměnili asistence, ale nebyl by to přece Most, aby nedokázal opět utkání zdramatizovat. Hostující útočník se výjezdem zpoza brány obtočil kolem Turba a snížil na 3-5. Naštěstí za půl minuty jsme reagovali gólem Luba, a když pak předvedl Bajglis svoji parádu zpoza branky, bylo skóre 7-3 a soupeř kapituloval na pomyšlení bodového zisku. Toho jsme samozřejmě využili a začali jsme se florbalem konečně bavit. Předvedli jsme vcelku pohledné kombinace a přidali ještě 2 góly, konkrétně Pavel, jenž završil hattrick se svou novou hokejkou a následně Bajglis. Na konci zápasu ještě soupeř korigoval po Sukově chybce na 4-9, avšak to už v důsledku nic neřešilo. Utkání jsme proto dovedli do vítězného konce. Představení to však bylo dost křečovité a moc florbalové krásy divákovi nenabídlo. Ale další 3body byly doma!!!

´´Hvězda druhého utkání´´: Hráči Mostu

Tenhle tým prostě nemusíme.. Neumíme na něj hrát, jejich styl Prehistorik přímo nesnášíme. Když pak přijedou do Liberce jak na zájezd a bez jakýchkoliv dresů, musíme jim ještě půjčit svoje vlastní.. Vrcholem je když stejně jeden z hráčů ani nenastoupí poněvadž nemá trenky.. Co víc dodat..

Komentář Vicepreziděnta k odehraným zápasům:

V prvním zápase s Děčínem jsme předvedli jeden z našich nejlepších výkonů v této sezóně. Je vidět, že když budeme hrát na 2 pětky, tak mají obránci mnohem více sil a nedělají tolik chyb. Proto bych chtěl pochválit celou obrannou čtveřici za odvedenou práci. V útoku jsme byli dostatečně produktivní, a tak jsme Děčínu uštědřili jejich teprve druhou porážku v soutěži. Tu třetí jim na konto přidal Jablonec, a tak se děčínští vraceli domů s nehezkým skóre 2-15. Popravdě řečeno se divím, jak mohl tento tým doposavad soutěží tak snadno proplouvat, protože podle mě jak Chomutov tak i Jablonec jsou mnohem lepší. Děčínský nejlepší hráč je gólman Miško, který však sám samozřejmě na vše nestačí, a v poli postrádám nějakou výraznou individualitu, která by v lize vyčnívala nad ostatními.. Osobně si myslím, že děčínští budou postupně tabulkou klesat a možná se ani nedostanou do první trojky týmů na konci ligy.

Budu se už po několikáté opakovat, ale oproti loňsku kdy si soutěž zcela podmanila Ústecká Slavie a naše Slavie Liberecká bojovala (nakonec úspěšně J) pouze s Turnovem o konečné druhé místo, tak letos je špička (nebo-li prvních 6týmů tabulky) extrémně vyrovnaná, zbytek týmů se v lize pouze plácá. I když má každý z prvních 6ti týmů odehráno různě zápasů, tak pro přehlednost v tabulce a možnosti posunout se výše jsou stěžejním faktorem prohry jednotlivých mančaftů. Na výhru v celé soutěži si mohou dle mého názoru brousit zuby 4 mužstva. Tím prvním je Chomutov, který táhne spousta nadějných juniorů, hraje opravdu dobře a je radost sledovat jejich pohledné kombinace. Nevýhodou, která by je mohla zabrzdit. může být nízký průměrný věk a s tím spojená nezkušenost. Dále máme ´´Béčko´´ Jablonce. Tady se moc o béčku nedá mluvit, protože Jablonecká sestava je každý turnaj posílená o hráče Áčka současné a i ty bývalé. Jejich nevýhodou by mohla být časová kolize jejich A-týmu s B-týmem, ale, nemýlím-li se, tak se tomu v průběhu sezony doposud ještě nestalo. Tým se opírá především o schopnosti lídra kanadského bodování celé soutěže Vesyho, jehož je, nutno přiznat, radost sledovat. Další v řadě je Děčín a jak už jsem psal, tak stále nemohu pochopit, že se až Slavii a Jablonci dokázalo porazit tenhle dle mého názoru lehce nadprůměrný a nijak extra dobrý tým. Sice má na svém kontě prozatím pouze 3 prohry z 12ti zápasů, ale můj tip je, že postupně bude tabulkou propadat a nakonec skončí na 4. místě. Tím posledním mančaftem je samozřejmě Slavia TU Liberec, která se přes řadu klopýtnutí dokázala udržet se 4mi prohrami z 12ti zápasů na dostřel první trojici. Jestliže nás bude na turnaje jezdit 10 do pole, tak máme šanci, ale když se bude opakovat situace, že nás je pouze 7 až 9 hráčů, tak budeme pravděpodobně zápasy s těžšími soupeři ztrácet. Nás úzký kádr potřebuje doplnit a musím dodat, že při tréninkové docházce na posledních 2 trénincích, kdy se nás sešlo skoro 20, nevidím naši budoucnost nikterak špatně J Hodně napoví už další turnaj v Rumburku, na kterém se střetneme s Béčkem Lípy a s neznámými Tuleni z Modřan. Na něm bychom chtěli a i měli na plno bodovat, jestliže se chceme udržet na dostřel vedoucím příčkám této ligy!

Sestava: Veselý Viktor – Souček Tomáš, Turynský Lukáš, Grois Tomáš, Hanuš Petr - Žitňan Róbert, Bajgl Lukáš, Stolín Lubomír, Klimša Daniel, Isach Daniel, Pugner Štěpán, Drašner Pavel.