Jdi na obsah Jdi na menu
 


17.10.2009 Krupka

18. 10. 2009

Slavia – Litvínov B   3-1

Grois 2+0, Žitňan 1+0, Klimša 0+1, Turynský 0+1.

            Dne 17.10.2009 jsme zajížděli na turnaj do Krupky, což je městečko nedaleko Teplic. Po ostudných výkonech z minulého turnaje v Lovosicích jsme měli co napravovat, a tak jsme doufali, že si domů do Liberce dovezeme 6 bodů do tabulky a dotáhneme se na špici ligy. Jaké bylo však pro mne v sobotu ráno překvapení, když mi od Bajglise dorazila sms, ve které se mi omlouval, že kvůli nemoci nemůže jet na turnaj a to samé platí i u Pugyho. Doufal jsem, že to bez našich tradičních opor zvládneme, ale to jsem zdaleka netušil, co mě ještě čeká to ráno za Saigon. Stala se ze mě totiž telefonní ústředna Mrázek. A to z důvodu toho, že se Izzy s Prckem předchozí den zrušili na rautíku a následně v harcovské Menze. No dál se v tom nebudu pitvat, Prcka jsme z postele vytáhli, Izzy zůstal v Liberci….. Na turnaj jsme tak odjeli v pouhých 7mi lidech do pole!!! a dvojicí golmanů, která je vždy Veselá J

            V prvním zápase jsme se střetli s béčkem Litvínova, které je dle mého názoru jedním z nejslabších týmů ligy (spolu s Koberovic familií a Tuleněma z Modřan). Již před tímto turnajem jsme se na tréninku dohodli, že trochu změníme taktiku a budeme víc a zodpovědněji bránit. A jak jsme si řekli, tak jsme přesně činili. Čekali jsme na své půlce, vyráželi jsme do brejků. Mimochodem nám tato taktika vycházela na jedničku, což bylo však také způsobené tím, že početnější soupeř nás nijak usilovně nenapadal….Po vlažném úvodu jsme se v osmé minutě ujali vedení, když Robo trefil bekhendem Ládinovou přihrávku vzduchem. Tento gól nás motivoval ještě k urputnější obraně a osvědčené hře na brejky. Vzadu vše jistil spolehlivý Vikouš, na kterého šla za celou první třetinu, dle oficiálního zápisu pouze jedna jediná střela. Ano čtete správně, JEDNA! (zbytek šel teda mimo tři tyče, ale fakt jich moc nebylo..)

            Obrázek hry se ve druhé třetině téměř nelišil od třetiny první... V 17té minutě vstřelil Prcek, po Turbově příhře, střelou tahem nahoru náš druhý gól. Čas plynul dál, Litvínovští se nemohli stále prosadit, a tak jsme po sérii šancí udeřili i po třetí. Byl to znovu Prcek, který se obtočil kolem obránce a podobnou střelou jako při jeho prvním gólu, nám zajistil vedení již  3-0! Soupeř se v utkání poprvé a naposled prosadil, když zbývalo 7minut do konce. Bek litvínovských vypálil nemastnou neslanou střelu, která šla mimo, ale na neštěstí trefila Suka do hrudě a zapadla za bezmocného Vikouše. Tento náhodný gól nás však nerozhodil, ba naopak. Soupeři jsme často zatápěli a těsně před koncem jsme během 15ti sekund trefili 3x brankovou konstrukci, gól z toho však nepadl. Dlouho nás to mrzet nemuselo, protože jsme dohráli zápas v poklidu a zaslouženě jsme získali první 3 vytoužené bodíky…

Hvězda utkání: Viz hvězda druhého utkání

 

Slavia – Žatec   3-5

Klimša 1+1, Turynský 1+0, Žitňan 1+0, Grois 0+1, Souček 0+1.

            Ve druhém zápase nás čekal nebezpečný tým Žatce. Taktiku jsme po prvním zápase neměnili, tak že jsme opět hráli zezadu a snažili jsme se vyrážet do nebezpečných  protiútoků. Utkání pro nás začalo přímo báječně, to když jsme se už v první minutě ujali vedení po střele Ládina, kterou tečoval Robo. Soupeř za 4 minuty vyrovnal, po Turbově neobsazení volného hráče u pravé tyčky. Pak se hra uklidnila, což trvalo až do 12té minuty první třetiny. Nejdříve skóroval soupeř po nepovedeném Vesyho zákroku střelou z dálky, na čež jsme stihli za minutu bleskově odpovědět. Prcek zatáhl míč po levé straně, nabil Ládinovi na střed a ten z první mířil přesně do vinglu 2-2. Soupeř však odpověděl záhy, po vyhraném buly se dostal k míči kapitán žateckých, jenž udělal Sukovi kličku a poté z těžkého úhlu z pravé strany vymetl šibenici Vesyho brány. Přestřelka však v první třetině stále nekončila. Již za další minutu jsme vybojovali pásmo, Robo nahrál zpět Sukovi, ten posunul míč nalevo na Turba a ten tečovanou střelou vyrovnal na 3-3! V té chvíli svítil na časomíře čas 14:55….

            Tempo nebylo ve druhé třetině nikterak závratné. Ani jeden z týmů se nikam bezhlavě nehnal, a tak šance na skórování zůstaly na obou stranách nevyužity. Stejný scénář nabídla i třetina třetí, avšak postupem času bylo čím dal markantněji vidět, jak Slávistům ubývají síly a početnější soupeř získává převahu. Celé utkání rozhodla naše standardní situace, avšak bohužel v náš neprospěch. Po našem dlouhém náhozu odehrál jeden z žateckých beků ve svém brankovišti míček ve výskoku. Sudí přerušili hru a domlouvali se zda odpískat nájezd, či ne. Nakonec se pískala pouze standardka blízko velkého brankoviště. Tu ale Lubo po Sukově příhře nevyužil, soupeř vyhodil míček dopředu a Haluz stíhal útočníka domácích v brejku marně, 3-4… Po té jsme ještě totálně vyčerpaní zkusili hru bez brankáře, ve které se dostal do dobré šance bekhendem blízko brány Suk, a však trestuhodně přestřelil.. Žatec měl pak několik šancí skórovat do prázdné branky, což se mu nepodařilo i díky Turbovi, jenž jednu ze střel vytěsnil stojíc v brankovišti. Tudíž následovalo trestné střílení, které hráč Žatce proměnil a zpečetil tak skóre tohoto utkání v náš neprospěch v poměru 3-5.

Hvězda utkání: Celý tým

Myslím si, že ani v jednom zápase jsme neviděli tzv. ONE MAN SHOW ani od jednoho ze slávistických borců. Tudíž hvězdou utkání volím celý tým za jeho bojovnost, disciplínu a dodržování taktických pokynů. Tentokrát to byl týmový výkon, kdy každý dřel a snažil se pomoci tomu druhému.

Komentář Vicepreziděnta k odehraným zápasům:

Je pro mě vcelku těžké komentovat tento turnaj, protože jsem zněj dost rozpolcený. Mrzí mě, že jsme zápas s Žatcem nedotáhli do vítězného konce, díky několika zbytečným chybám. Ale jinak na mě udělal tento turnaj dobrý dojem. Největším plus vidím v tom, že jsme si dokázali, že umíme hrát i bez největších hvězd a opor se soupeři vyrovnanou partii. Dále jsme výrazně zlepšili svou obrannou hru, která byla již od loňska nesčetněkrát zmiňována jako tragická a zmatená. Při dodržování systému a maximální snaze všech, jsme obdrželi za 2zápasy pouhých 6golů, což je na naše poměry neuvěřitelné… Jestli budeme jezdit na turnaje v pořádné sestavě, pokračovat i nadále v lepší obranné hře a přidáme naší obvyklou útočnou potenci, tak věřím tomu, že body v tabulce budou na náš účet rychle přibývat.

Sestava: Veselý Jan, Veselý Viktor – Hanuš Petr, Souček Tomáš, Turynský Lukáš – Klimša Dan, Žitňan Róbert, Stolín Lubomír, Grois Tomáš.