Jdi na obsah Jdi na menu
 


9.11. 2008 Louny

11. 11. 2008

Slavia – Varnsdorf     16-3

 

Bajgl 3+3, Zelený 5+0, Grois 3+2, Isach 3+1, Pugner 2+2, Klimša 0+4, Souček 0+2, Turynský 0+1

 

Tým Slavie čekal na úvod turnaje papírově nejslabší soupeř – outsider z města V J. Popravdě nechápu, proč tento tým využil možnosti postoupit o soutěž výš, (soutěž se musela doplnit na současný stav 13ti mužstev) když v soutěži nehraje ani pověstné ´´druhé´´ housle.. Nicméně pojďme tedy už k zápasu. Do brány jsme postavili Pavla, který byl mohutně povzbuzován svou rodinou a podal v tomto zápase slušný a spolehlivý výkon. Utkání se pro nás začalo vyvíjet velmi dobře, když už v 45 sekundě jsme měli výhodu volného úderu, kterou po Sukově signálu přetavil Zelí v první gól zápasu, a započal tím své impozantní střelecké představení. Góly v první třetině přibývaly svižným tempem, krásnými akcemi z první do prázdné se prezentoval Bajglisův útok, konkrétně zakončující Prcek a Pugy. Skóre bylo po prvních 15ti minutách 6-0 a o výsledku již bylo tudíž prakticky rozhodnuto. A tak se postupem času zápas proměnil v nelítostnou zabíjačku, kde hlavní úlohu měly BODY BODY BODY. Soupeři jsme během následujících 30ti minut nasázeli dalších 10 gólů, za zmínku stojí lahůdková akce Suka, který si povodil u levého mantinelu soupeřovic útočníka, nabil Bajglisovi na střed na střelu, která bezpečně našla svůj cíl v šibenici soupeřovi branky. Utkání jsme pak již v poklidu a bez většího nutného nasazení dovedli k drtivému vítězství 16-3. Perličkou v tomto matchi byla 2 vyloučení Prcka za nedovolenou vzdálenost J.

 

 

Hvězda utkání: Bajglis

V tomto zápase si na své konto připsal celkem 6 kanadských bodů. Dle dosavadního průběhu se pasoval do role favorita na první místo v kanadském bodování celé soutěže.

 

 

 

Slavia – Semily    16-5

 

Zelený 6+3, Bajgl 3+2, Klimša 3+1, Isach 1+2, Pugner 1+1,  Souček 1+1, Žitňan 1+1, Turynský 0+1, Grois 0+1

 

            Ve druhém utkání jsme se střetli s týmem Semil, kterého považujeme, vzhledem k blízké vzdálenosti našich měst, za našeho regionálního rivala. Soupeř se chtěl spoléhat na stejnou taktiku, jakou praktikoval na minulém turnaji proti Ústí nad Labem, tudíž na urputnou a spolehlivou defenzívu, podpořenou kvalitním výkonem gólmana a hrou na brejky. Tentokráte tato taktika však zcela zklamala a diváci tohoto utkání mohli vidět jednoznačný průběh zápasu, kde jeho otěže pevně třímali slávističtí borci. Do brány jsme se rozhodli nasadit Vikyho, který jako obvykle tým podržel a byl naší jistotou v brance. Prvního gólu utkání jsme se dočkali poměrně brzo, když už v druhé minutě potáhnul míček Zelí po levém mantinelu, nahrál Ládinovi před prázdnou bránu a rázem to bylo 1-0. Za zhruba 70 sekund jsme soupeře zamkli na delším dobu v jeho obranném pásmu, naše snaha byla korunována, když opět tento den velice agilní a s chutí hrající Zelí našel na pravém beku Suka, který střelou z první golfákem na přední tyč překonal mladého gólmana hostí. Za další zhruba minutku to již bylo 3-0, když se povedlo kuriózně skórovat Bajglisovi z levé strany. Po nějakém čase se prosadil do té doby bodově tápající Robo, když se mu podařilo po nahrávce do prázdné konečně skórovat. Další pěknou akci slávisté předvedli, když Zelí zabojoval ve středu hřiště, vrátil míček dozadu na Roba, ten posunul na střed Sukovi, který zády bekhendem, poslal pas na po levém mantinelu nabíhajícího Zelího, který předvedl svou typickou akci, a zblízka se trefil pod klacek soupeřovi branky. Skóre zápasu v tu chvíli bylo 8-0. V této fázi utkání jsme lehce polevili a začali hrát až přes příliš profesorsky a na krásu, soupeř toho dokázal využít, když za 2minuty dokázal po našich hrubkách snížit na 8-3. Žádné drama však nedopustil Izzy, když hned po 20ti sekundách opět zvyšoval na 9-3. Následovaly další góly v soupeřovy síti, za zmínku stojí Robovo áčko, kdy vyslal na Bajglise vysokou nahrávku, nutno však dodat, že mladý váhající bek Semil našemu útočníkovi práci velice usnadnil, pak pro něj tudíž nebyl jakýkoliv problém zamířit přesně. Jeden z posledních gólů vybojoval náš obranný dříč Lukáš, který odehrál výborné utkání, vydal se do útoku pronásledovat soupeřovic obránce, obral ho za bránou o míček, nahrál Ládinovi před branku a ten na dvakrát uklidil kulatý nesmysl do brány. Závěr utkání moc nevydýchali soupeřovi zkušenější hráči, kteří se zbytečně dohadovali s rozhodčím. Ten se s nimi však nepáral a tuto plodnou diskuzi ocenil několika tresty a dokonce i červenou kartou.

 

 

Hvězda utkání: Zelí

Lehce podřimující Šípková sparťanka se o tomto víkendu probrala k životu a to ve stylu velkých mistrů. Ke kvalitní hře z minulých turnajů přidal Zelí tentokrát i nemalý bodový příděl a za 6 + 3 v druhém mači mu právem náleží titul hvězda zápasu.

 

Komentář vicepreziděnta k odehraným zápasům:

 

Získali jsme 6 bodů do tabulky a tudíž jsme splnili to, co jsme si před turnajem předsevzali. O Varnsdorfu jsem si myslel, že bude slabší, ale od Semil jsem očekával určitě větší odpor. Myslím si, že se na nich velmi podepsala nepřítomnost prvního gólmana, dále pak účast mnoha mladých nezkušených hráčů a debakl z prvního zápasu s Kadaní. Chtěl bych pochválit celý tým za předvedenou hru, nejvíc Zelího, pro kterého to byl životní turnaj. Nicméně hlavně neusnout na vavřínech, zdaleka nebylo vše ideální, čekají nás ještě mnohem těžší soupeři.

 

Sestava: Donner Pavel, Veselý Viktor - Souček Tomáš, Turynský Lukáš, Žitňan Róbert – Pugner Štěpán, Bajgl Lukáš, Grois Tomáš, Zelený Jan, Klimša Daniel, Isach Daniel.

zpět