Jdi na obsah Jdi na menu
 


5.12 Louny

6. 12. 2009

Slavia – Chomutov    2-10

 

Isach 1+0, Stolín 1+0, Drašner 0+1 .

5.12 nebo-li den před Mikulášem, byly pro Slavii další zastávkou v lize Louny, aneb město šrotu a pro blbouny J. Z Liberce to je do Loun vcelku pěkná štreka, cesta tam nám trvala i díky namrzlým vozovkám a rozkopaným silnicím něco kolem dvou a půl hodiny…. Budu se jako pokaždé opakovat, na turnaj jsme opět nejeli kompletní, ba dovolím si říct ve velmi oslabené sestavě. Do brány chyběl Vikouš, do obrany Turbo s Prckem a do útoku Bajglis. A to z důvodů jak zdravotních, rodinných tak i ´´pracovních´´. K dispozici jsme měli tedy pouze 8 hráčů do pole a z toho jen 2 čistokrevné beky.

V prvním zápase jsme se měli střetnout s Chomutovem, který je přesný opak Lovosického béčka, protože až na pár výjimek v něm hrají vesměs mladí kluci. Chomutovští podle mě disponují jednoznačně v průměru nejmladším kádrem v lize. Doposavad jsme se spolu střetli 3x, loni na poháru ČFBU jsme u nich doma v totální šrot sestavě 5ti lidí do pole remizovali 5-5 a v lize jsme je 2x porazili. Bohužel tentokrát jsme dostali odplatu i s úroky. Do zápasu jsme vstoupili ospale a malátně. Náš výkon bych charakterizoval asi takto: nulový pohyb, tragické procento úspěšnosti nahrávek podpořené lounskými parketami a ubohá koncovka. Nikomu to zkrátka nešlo, moc nám nepřidala dlouhá cesta a zápas podle toho taky tak vypadal. V první třetině se na nás valil jeden útok za druhým. Vůbec jsme nestíhali zachytávat pohyb soupeře, a tak se Vesy v bráně docela zapotil. Skóre bylo po první přestávce 1-3, když se prosadil pouze bojovník Izzy vytočením z rohu a střelou nahoru.

O pauze jsme si řekli, že se s tím pokusíme něco udělat. Přeskupili jsme řady, Pugy šel místo Roba do útoku, a zvýšili jsme obrátky. Chomutovští  nejprve zvýšili na 4-1 a pak začalo představení našich zahozených šancí. Nejvíce se ´´činil´´ po kalbě vyndaný Pugy, který zazdil hned 4 dobré šance. A když velmi dobře chytající gólman soupeře chytil i Sukovu střelu švihem a soupeř z protiútoku zvýšil už na 5-1, bylo o zápasu prakticky rozhodnuto. Zbytek jsme už dohrávali pouze z povinnosti a velmi lajdácky. A tak si zas Vesy po nějaké době vyzkoušel, jaké to je čelit protiútokům 2 na 1 nebo 1 na gólmana a podobně. Taky musím zmínit, že se jednalo o velmi tvrdé utkání, chomutovští se s tím tzv. moc neserou, což jsme docela pocítili na vlastní kůži (stejně tak i Turnov..) což jsme si samozřejmě nechtěli nechat vůbec líbit. Občas byl proto k vidění nějaký ten strom, píchnutíčko do žebírek, poslání za mantinel a podobné mimoflorbalové lahůdky.

No nakonec jsme od chomutovských čertů dostali 10ti gólovou nadílku. Soupeř vyhrál naprosto zaslouženě a musím ještě vyzdvihnout jeho smysl pro fair play, to když chomutovský útočník nastřelil jasnou tyčku a rozhodčí gól uznal. Sám protivníkův kapitán však přišel a přiznal se, že gól nebyl, za což zasluhuje velký RESPEKT!!! Mnoho týmů by se mohlo učit.. Taky bych pochválil oba rozhodčí, konkrétně žateckého gólmana M(N)igase, jenž předpokládám nemá žádnou rozhodcovskou licenci, ale zvládnul utkání mnohem lépe než mnoho jiných mužů či chlapců v černém…

 

Hvězda prvního utkání: Kebab

Poněvadž jsme všichni hráli pěknou tužku, tak volím za hvězdu utkání našeho prtského kamaráda Ja bývalou gólmanskou oporu  Kebaba, jenž nás přijel s přítelkyní povzbudit. Bohužel jsme ho předvedenou hrou moc nenadchli.

Slavia – Ústí nad Labem    9-5

 

Drašner 5+0, Stolín 1+3, Isach 1+1, Klimša 0+2, Pugner 1+0, Souček 1+0, Hanuš 0+1.

Po bubeníkovi, co jsme dostali od Chomutova, byla nálada v kabině prachmizerná. Proto jsme se vydali na oběd do námi oblíbené restaurace U Žida J, kde jsme si se pěkně nacpali bachory. Po příjezdu do haly jsme zjistili, že náš další soupeř z Ústí nad Labem, porazil Jablonec B, a proto jsme  se vcelku oprávněně obávali, že dostaneme další příděl a moc se nám nechtělo ani k utkání nastoupit!!! Obzvláště skeptický byl Pavel, který prorokoval, že dostaneme 15-0, to však ještě netušil, jak důležité je míti Suka J Náš viceprezident by se klidně mohl živit jako florbalový skaut, protože má opravdu hodně dobrý přehled, kdo kde hraje.. V zápase se mu podařilo doslova vymazat nejlepšího hráče soupeře, který si v něm ani neškrtl J.

Do zápasu vstoupila ta Slavia, kterou všichni známe. Oproti prvnímu zápasu jsme všechny herní činnosti zlepšili o 100% a myslím, že nám dost pomohla změna systému střídání útočníků, kdy se na centru točili pouze Ládin s Lubem a na 2 křídla byli k dispozici Pugy, Pavel a Izzy. Ústí bylo ze začátku zápasu vcelku zaskočené, čemuž napomohl náš brzký gól Pavla, jenž skóroval tzv. zátyčákem po obkroužení branky. To nás zdravě nakoplo a začali jsme pořádně šlapat. Soupeře jsme přehrávali a dostávali jsme se čím dál častěji na dostřel jejich branky. Naši druhou branku přidal pohotovou střelou Pugy, a tak jsme po první třetině vedli 2-0.

Toto vedení nám do žil vlilo zdravé sebevědomí a chuť hrát. Drželi jsme se nadále hesla: Kuj železo dokaď je žhavé a tak jsme nejistým ústeckým bekům neustále zatápěli.. Obzvláště velké problémy jim dělaly vysoké náhozy a následné prohozy našich útočníků.  Již na 3-0 zvyšoval opět Pavel, a tak ´´hrozba´´ pro jeho peněženku v podobě hattricku byla velmi blízko J. Na luxusních 4-0 zvyšoval střelou ze středu náš dříč a buldok Izzy, který toho z nás naběhal za ty 2 zápasy asi nejvíc. Ústečáci, kteří hráli každopádně mnohem míň aktivně než Chomutov, však nechtěli dát svou kůži lacino. Během 22 vteřin se povedlo mému kamarádovi Pavlovi Petrikovi alias Játrovi 2x skórovat, a tudíž bylo hned o co hrát. Zareagovali jsme však tím nejlepším možným způsobem. Izzy přihrál na střed Lubovi, který dorazil balónek do brány. Proto jsme po druhé třetině vedli 5-2.

Poslední část pro nás začala skvěle. Už po minutě a půl jsme měli možnost standardní situace, k níž se přihrnul Izzy, který však šel radši stranou J když slyšel Sukovu hlasitou výzvu UHNI, UHNI!!! J Následoval gól roku, ověnčený Zlatou helmou Deli, dokonce  byl i překonán úžasný rekord v rychlosti střelby, který dosud držel Jaroměřský bombardér Mariňák s rychlostí 15km/h. Tenhle výkon Haluz už v životě nemůžeš překonat!!! Che che.. Normálně jsem bez velkého přemýšlení nakouřil, jak jinak než golfákem, balónek směr brána a prostřelil jsem vše, co mi stálo v cestě.. Když za další minutu a půl Pavel dovršil hattrick a přisoudil nám luxusní vedení 7-2, neměl jsem strach, že bychom zápas nedotáhli do vítězného konce. Jenže chyba (S)lávky. Dost jsme polevili a Ústí nás začalo mačkat v naší obranné polovině. Nejprve Vesy zpacifikoval jejich 4 dobré šance, ale když ani toto varování nestačilo, přišel zákonitě trest. Nejprve podnikl Robo neúspěšný útočný výlet, pak jsme nepokryli soupeřovic beka a naposled Suk nedokázal odpálit míček dál, než by to bylo potřeba, a tak ústečtí opět během minuty a půl!!! 3x skórovali.. Nutno dodat, že jen našimi zbytečnými chybami, laxností a nedůsledností, že bych z toho blil… Opět následovala důrazná promluva do duše, že samo se to neuhraje.. Líbil se mi i přístup Pugyho, který zařadil vyšší stupeň, což bylo každopádně potřeba. Do konce utkání jsme se naštěstí prosadili už pouze my, konkrétně kdo jiný v tomhle zápase než Pavel, který přidal ještě 2 góly a uzavřel svůj střelecký účet na čísle 5!!! Result? Výhra 9-5 a pokračování sezónního trendu 3 bodových turnajů..

 

Hvězda druhého utkání: Pavel

Francouzi mají Růžového Pantera, Slavie má Líného Pantera J I když je náš vytáhlý útočník neustálen kárán za svou pasivitu a nezájem o hru, tak teď názorně předvedl svůj dobrý odhad místa, šikovnost svých rukou a zabijácký instinkt střelce. 5x se prosadil, a tudíž mu dozajista právem patří titul hvězdy zápasu.

Komentář Vicepreziděnta k odehraným zápasům:

Původně jsem psal, že bychom chtěli z Loun přivézt bodů 6, ale nakonec byly jako obvykle jen 3. Chomutov nás přejel, předvedl pěknou útočnou hru a poněvadž porazil i Turnov, tak se hlasitě přihlásil o boj o jediné postupové místo. Liga je dle mého názoru oproti loňsku mnohem více vyrovnaná. Dole se šmrdlají Podbořany, Koberovy, Litvínov a Lovosice. Co se týče zbytku týmů, tak tam podle mě může každý porazit každého. Soutěž mají nejlépe rozjetou děčínští, se kterými se utkáme na příštím turnaji, který pořádáme 16. ledna doma. Slavia nemá ambice na postup, ale samozřejmě se v tabulce chce umístit co nejvýše, nejlépe na bedně.

Co se týče zápasu s Ústím, který jsme si rozdali po dlouhé době na férovku 8 na 8 (pozn. Redakce: počet hráčů v zápise), ten jsme zvládli docela pohodově. Soupeř nikterak usilovně nebránil, neběhal a vepředu neměl žádnou výraznou individualitu, která by dokázala tento zápas rozhodnout.

Ještě bych na závěr dodal, že Vesy v bráně předvedl dobrý výkon a držel nás celou dobu ve hře a to i přes to, že se potýkal s bolavým kolenem, ze kterého mu dnes tahali krev s vodou. To je srdcař pánové, z něj si vezměte příklad!!!

Sestava: Veselý Jan – Hanuš Petr, Souček Tomáš Žitňan Róbert,– Stolín Lubomír, Klimša Daniel, Isach Daniel, Pugner Štěpán, Drašner Pavel.