Jdi na obsah Jdi na menu
 


5.10. 2008 Semily

28. 10. 2008

 

Slavia – Žatec   8-4

 

Bajgl 3+2, Souček 1+2, Pugner 1+1, Hanuš 1+1, Isach 1+0, Turynský 1+0

 

Na úvod sezóny náš tým zavítal na turnaj do nedalekých Semil. Prvním soupeřem nám byl mladý tým Žatce, který loni skončil v této soutěži na 3. místě, ale jinak jsme o něm nevěděli zhola nic. V našem kádru jsme měli 2 nováčky a to gólmana Pavla Donnera a obránce Lukáše Turynského, kteří si odbyli svoji premiéru v ligovém zápase ve slávistickém dresu. Utkání pro nás začalo výborně, když právě zmiňovaný benjamínek týmu Lukáš vypálil přízemním gólfákem z levé strany a míč zapadl k tyči. Hráči soupeře poté dokázali zmobilizovat své síly a díky jedné pěkné střele a našemu nedůrazu před brankou otočili skóre na 1-2 v jejich prospěch. Zanedlouho na to přišla důrazná odpověď, Haluz rozehrál standardní situaci skoro na půlce hřiště na Suka, který výstavní dělovkou do šibenice nedal gólmanovi Žatce šanci. První třetinu jsme zakončili další povedenou standardkou, kdy soupeř sice zareagoval na náš signál, ale Izzy  prokázal svou nezdolnou vůlí a silou dopravil míček do brány soupeře. Skóre tudíž bylo po 1.třetině 3-2 pro Slavii. Ve zbytku utkání jsme již byli lepším týmem, což jsme potvrdili i gólově, za zmínku stojí Haluzův excelentní gól mezi betony, či Pugyho šmudlo lobik.. J Utkání jsme dohrávali více méně v pohodě s pohodlným náskokem. Soupeři se už jen povedlo v poslední minutě snížit na 8-4 což už však v konečném výsledku i důsledku J nic neřešilo.

 

 

Hvězda zápasu: Suk

Za tradičně bojovný výkon, kvalitní podporu útoku vyjádřenou 3mi body do kanadského bodování a zejména uvedením smrtícího útočného signálu do praxe. Potvrdil, že i letos bude patřit k leaderům mužstva.

 

 

Slavia – Lovosice B   7-6

 

Žitňan 3+1, Pugner 3+1, Souček 0+3, Bajgl 1+1, Jelínek 0+1

 

V druhém zápase jsme se střetli s B-týmem Lovosic, o kterém jsme nečekaně opět nevěděli vůbec nic, snad jen to že jako my loni postoupil z nižší regionální soutěže. Tento zápas byl však mnohem těžší. Lovosice nám přenechaly iniciativu, zatáhly se na vlastní půlku a čekaly na brejky. Tato taktika slavila v první třetině úspěch, soupeř se nad námi ujal vedení 3-2, kdy techničtí útočníci soupeře trestali chyby našich obránců. Po prohrané první třetině jsme se rozhodli přeskupit sestavu, Lukáš se vrátil do obrany a Robo šel k Bajglisovi do útoku, což se i přes jeho počáteční nelibost ukázalo jako mistrný tah. Pokračovali jsme ve své nátlakové hře, k čemuž přispěli i 2 přesilové hry, které jsme sehráli slušně, avšak zatím bez gólového efektu. Nicméně štěstí nemohlo při gólmanovi Lovosic stát věčně. Dvakrát nám vyšla naše silná stránka - standardní situace, při níž soupeř nedokázal vůbec zareagovat. Góly dávali Bajglis a Pugy, který přidal ještě další dva, jeden z nich při hře 4 na 4 po krásném výhozu Jelena středem hřiště, čímž zkompletoval hattrick. Zahanbit se nenechal ani Robo, který vsítil 2 trochu šťastné góly a pak celé utkání rozhodl, když střelou backhandem do opuštěné klece soupeře zvyšoval minutu před koncem zápasu na 7-5. Konec zápasu se nám ´´podařil´´ zdramatizovat, když jsme soupeři dovolili vstřelit šestý gól, když po zbytečné ztrátě míče v útočném pásmu a následném protiútoku korigovaly Lovosice na 7-6, ale to už bylo z jejich strany naštěstí všechno.

 

 

 

Hvězda zápasu: Robo

Životný zápas našeho preziďenta, poprvé v ligové kariéře dal tři góly v jednom zápase ! Na historický hattrick mu navíc stačily pouhé dvě třetiny v útoku, z toho vítězný gól dal minutu před koncem a utkání prakticky rozhodl. 

 

Komentář vicepreziděnta k prvním dvěma odehraným zápasům:

 

Do soutěže jsme vykročili skvěle, obzvlášť si cením bojovnosti, trpělivosti a vůle s jakou jsme dovedli druhé utkání do vítězného konce.

 

 

Sestava: Donner Pavel, Jelínek Jakub – Souček Tomáš, Hanuš Petr, Turynský Lukáš – Žitňan Róbert, Bajgl Lukáš, Pugner Štěpán, Isach Daniel, Klimša Daniel, Zelený Jan

zpět