Jdi na obsah Jdi na menu
 


3.4 Varnsdorf

4. 4. 2010

Slavia – Česká Lípa B   8-7

Bajgl 1+4, Pugner 3+1, Stolín 2+0, Hanuš 0+2, Souček 1+0, Žitňan 1+0.

V sobotu 3.dubna, den po druhém pokračování světoznámého turnaje Harcov Poker Open, se Slávisté vydali do legendárního města V, nebo-li Vanďáku.. Cesta nám vcelku rychle ubíhala hlavně díky Haluzovi a jeho vyprávění o stráveném mládí v tomto báječném kraji. Na turnaj se nás moc nesešlo, konkrétně 8 do pole spolu s Vikoušem. Oproti minulému turnaji se po nemoci do sestavy vrátili Pugy, Lubo a Suk, naopak chyběli Prcek, Pavel a Izzy. Našimi soupeři měli být béčko České Lípy, které jsme již v sezóně porazili poměrem 5:1 a zcela neznámý outsider z Podbořan, označovaný jako Mocní Tuleni, námi vtipně přejmenovaní na Malomocní, Nemocní, Bezmocní apod… Poněvadž se jednalo o týmy figurující v tabulce pod námi, tak jsem očekával naše 2 vítězství. Avšak při příjezdu do haly a shlédnutí, kdo nastoupí za Lípu, jsem se moc nesmál.. Důvodem byl fakt, že českolipskému A-týmu již skončila sezóna, a tak přijel na tento turnaj značně posílen. Největší posila byl extraligovými vodami protřelý Štěpán Motejzík, ale i další nadějní junioři. Když jsem proto shlédnul tento kádr, lehce ve mně hrklo a popravdě jsem se obával značného Ringo Stára (Bubeníka) Malá naděje nám svitla v tom, že Lípa měla k dispozici dokonce 13 hráčů do pole, z toho pár postarších ne tolik kvalitních hráčů..

Zápas začal ve vysokém tempu, soupeř se do nás nemilosrdně pustil hned od začátku a své šance hned využil. Po 5ti minutách byl stav už hrůzostrašných 0-3 a v tu chvíli si nikdo z nás asi nemyslel, jak to nakonec dopadne. Sám za sebe můžu říct, že mě dost vyhecovala hláška jednoho z těch horších hráčů soupeře, který okomentoval gól po krásné akci na níž neměl žádný podíl, že si nás povodili jako malý parchanty, což byla bohužel pravda, ale mě to teda nakoplo. Lípa měla po celý zápas jasně navrch, co se držení balónku týče a mnohem lépe kombinovala, my jsme se na moc nezmohli, ale snažili jsme se zodpovědně bránit a vyrážet k rychlým protiútokům. Tato taktika slavila úspěch, poněvadž soupeř občas udělal chybu v rozehrávce, a tak se trestalo i na druhé straně. Výsledkem bylo dokonce vyrovnání na 3-3, když se o góly zasloužili Lubo, Bajglis a Pugy. V tu chvíli nám svitla naděje na příznivější výsledek, kterou nám však Lípa opět utnula, když se její hráč prosadil 13 sekund před koncem první třetiny.

Ve druhé třetině byl obraz hry stejný jako v první části, akorát s tím rozdílem, že padlo míň branek, konkrétně 3. První jsme vstřelili my, když se Robovi povedlo vyrovnat a využít v zápase jedinou…z několika dobrých šancí, co měl.. Lípa skórovala 2x. Skóre bylo tudíž 6-4.

Slávisté se však za žádnou cenu nechtěli vzdát a neustále svému soupeři vzdorovali seč jim síly stačili. A když se prosadil Pugy a snížil na 6-5, tak stále bylo o co hrát. Ale Lípa nás za nic nechtěla nechat jít do vedení, a tak následoval další ale POSLEDNÍ gól v naší síti. Skóre 5-7 z pohledu Slávistů a do konce zápasu zbývá pouze 5 a půl minuty. Již po 15ti vteřinách vykřesal několikátou jiskřičku naděje Suk, jehož poslal do šance prostrčením po levé straně Pugy. Slávistický kapitán zavřel oči a prostřelil dobře chytajícího gólmana Knola tzv. mezi betony a snížil na 6-7. Když za minutu Pugy vyrovnal, bylo jasné, že kterému týmu se podaří vstřelit branka, tak nejspíš dovede utkání do vítězného konce. No a i když by si na nás před zápasem asi málokdo vsadil, tak se to povedlo NÁM! Skóroval švihem z pravé strany Lubo po asistenci Haluze. Vítězství se nám nakonec podařilo uhájit, také díky chybě českolipských, kteří špatně střídali a byli potrestáni 2minutovým trestem.

Hvězda prvního utkání: Tým Slavie

Za hvězdu utkání volím celý tým. Popravdě bych naše úporné snažení a nevzdání se přirovnal k souboji Rockyho Balboy s Ivanem Dragem. Neustále jsme se bránili, schytávali rány, abychom se pokaždé, občas již skoro v pocitu beznaděje zvedli a celý zápas dokonce otočili!!!

Slavia – Podbořany    11-3

Žitňan 4+0, Bajgl 0+4, Klimša 2+1, Stolín 2+1, Souček 1+2, Hanuš 1+0, Pugner 1+0.

V zápase s Lípou, kde byl soupeř florbalovější, se Slávisté tzv. hecli a vydali ze sebe to nejlepší. V dalším utkání je čekal podbořanský outsider, který neustále dostává příděly obdobně jako Varnsdorf vloni. Nastoupilo proti nám, no jak to nazvat, 8 dorostenců, kteří byli celkově florbalově úplně mimo.. Organizace hry, přihrávka, střela…. Všechno šrot.. Bohužel jsme se v zápase této florbalové tragédii přizpůsobili, a tak si diváci rozhodně nepřišli na své. Slávisté neustále dobývali soupeřovu zavřenou obranu a svou laxností pouštěli podbořanské do brejků, kteří je řešili jako ryzí amatéři….

Jako první se po delší době prosadil Haluz, když pěkně v náběhu trefil z první nahrávku z rohu od Luba. Góly postupně přibývaly, 4x se trefil Robo, avšak v zápase mohl skórovat tak 10x určitě.. Kuriozitou je, že se ani 1x netrefil Bajglis, kterému když už se trefil zkazil radost Pugy, který jak Kromaňon skočil na hřiště, tudíž jsme hráli v 6ti lidech.. 3 body si připsali Ládin, Lubo i Suk, jenž stav utkání završil povedenou střelou švihem pod klacek a stanovil konečné skóre zápasu na 11-3.

Hvězda druhého utkání: Pan Žitňan starší

V zápasech s těmito outsidery se můžete leda tak ztrapnit, protože každý od vás očekává vysokou výhru. Z hráčů mě nikdo nenadchl, tudíž za hvězdu utkání volím Robova otce, jenž nás na turnaj do města V doprovázel a fandil nám na tribuně.

Komentář Vicepreziděnta k odehraným zápasům:

Turnaj se mi samozřejmě  komentuje příjemně, když jsme do slova a do písmene vydřeli zápas s Lípou, čímž si myslím, se nám povedlo překvapit i diváky, kteří to komentovali slovy, že to snad není možný. V zápase s Podbořany jsme potvrdili roli favorita, ale zápas to byl příšerný a popravdě jedině uvítám, až tento soupeř spadne. Btw. Nechápu, jak mohl tento tým postoupit z ústecké ligy - co to je kua za úroveň soutěže… ???

Sestava: Veselý Viktor – Hanuš Petr, Souček Tomáš, Turynský Lukáš - Žitňan Robert, Bajgl Lukáš, Pugner Štěpán, Stolín Lubomír Klimša Daniel.