Jdi na obsah Jdi na menu
 


30.11.2008 Most

7. 12. 2008

Slavia – Most B    5-6

 

Zelený 0+3, Isach 2+0, Souček 1+1, Klimša 1+0, Pugner 1+0, Bajgl 0+1

 

            V neděli 30.11.2008 jsme zajížděli na další pokračování našeho putování ligou do velmi vzdáleného Mostu. V prvním zápase jsme se střetli s B-týmem Mostu, který tento turnaj pořádal. Očekával jsem těžký zápas, protože hrát proti pořádajícímu týmu obvykle bývá nepříjemné, protože se většinou sejdou v hojném počtu. Jaké pro to bylo mé překvapení, když místní rodák a naše opora v bráně Viky řekl, že je to v klidu, že nemají ve svém středu žádnou hvězdu.. No, klidné utkání to rozhodně nebylo, zápas byl enormně vypjatý. Match jsme začali vcelku obvykle, nastěhovali jsme se k soupeři na jeho polovinu a naší kombinací jsme se snažili si najít dobrou střeleckou pozici. Poprvé rozvlnil soupeřovu síť už ve druhé minutě Izzy, když z pravé strany překonal soupeřovic gólmana. Avšak již za 2 minuty poté vystrčil drápy soupeř, po závaru u naší brány se vpravo k míči dostal zcela neobsazený hráč, který střelou z první prostřelil Vikyho, jehož ale zázračně zastoupil Suk, který do letu míčku již za Vikyho zády strčil čepel své hokejky a zabránil jistému gólu. K mému obrovskému údivu bylo odpískáno trestné střílení, kvůli mému údajnému postavení v malém brankovišti, ve kterém jsem rozhodně nebyl. Naštěstí Viky si s blafákem poradil a tak se pokračovalo dál za stavu 1-0. Most se snažil hrát podobně jako Kadaň na minulém turnaji, a to ze zajištěné obrany a na rychlé brejky. Bohužel tato taktika opět slavila úspěch, kdy 2 šikovní útočníci hostí, co si uměli dobře pokrýt míček a přejít v souboji 1 na 1 zvrátili skóre na 1-2. V 11.minutě  byl vyloučen Izzy na 2+10. V tomto oslabení se nám podařilo vyrovnat na 2-2, to když Suk vyslal vysoký nához dopředu, se kterým si poradil Pugy, prohodil si obránce mezi nohama a vykoupal i brankáře. Naše radost však trvala velmi krátce, protože ještě během tohoto oslabení dostal Suk 2+10 minutový trest. Rázem tudíž měli mostečtí více jak minutovou přesilovku 5 na 3, kterou také využili parádním způsobem, to když jejich obránce odhodil Ládinovi hokejku za mantinel a hnali se v přečíslení 4 na 2, skóre bylo tudíž  po první třetině 2-3.Po 5ti minutách druhé třetiny se nám opět podařilo vyrovnat, konkrétně Ládinovi, který využil Zelího pobídku zleva, 3-3. Bohužel soupeř pro nás měl ve druhé třetině dvou gólovou odpověď, 3-5. Přesto bylo stále o co hrát, když naše speciální komando využilo v tomto zápase jedinou možnost přesilové hry, konkrétně skóroval Izzy ze středu po příhře od Zelího. Ve třetí třetině soupeř v 6té minutě znovu odskočil po naší chybě na 4-6 gólem jak jinak než z přesilovky. Krátce po té, jsme zúžili sestavu na 7lidí a Most jsme neustále přehrávali a k ničemu nepustili. Z tohoto tlaku rezultoval gól Suka střelou z dálky po Bajglisově překvapivé nahrávce v 10té minutě na 5-6. Naneštěstí to bylo poslední gólové vyjádření z naší strany. Siréna oznamuje konec utkání, z tribun se ozývá hlasitý potlesk a škodolibé posměšky soupeřů.. Slavie podruhé v sezóně padla..

 

 

Hvězda utkání: ……

 

……………

 

 

Slavia – Žatec     6-10

 

Isach 3+0, Bajgl 1+2, Souček 0+2, Grois 1+0, Pugner 1+0, Zelený 0+1

 

 

            Ve druhém zápase jsme se střetli v sezóně už po druhé s týmem Žatce, který jsme v prvním měření sil porazili 8-4 a který poslední dobou zlepšuje svůj herní projev. Do utkání jsme šli s cílem získat 3body a alespoň tak částečně napravit nezdar v předchozím utkání. Do brány jsme nasadili znovu Vikyho. Začali jsme opět výborně, Suk sice trefil asi ve 20té vteřině tyč, což ho nemuselo dlouho mrzet, když vyslal přes půl hřiště do samotného úniku Bajglise, který s přehledem skóroval. Pak hra v první třetině vypadala asi následovně, v poklidu jsme drželi míček a kontrolovali hru, nikam jsme se zbytečně necpali. To se změnilo v 10té minutě, kdy jsme nepokryli hezky sehranou standardní situaci, kdy hráč soupeře trefil v náběhu nahrávku vzduchem, 1-1. Další gól přidal Žatec půl minuty před koncem první 15ti minutovky, po chybě a nedůrazu obránců, 1-2. Druhá třetina přinesla mnohem větší gólovou nadílku, 4x skórovali žatečtí, my jen 3x, konkrétně 2x Izzy a jednou Prcek. Stav utkání byl tedy po dvou třetinách 4-6. Ve třetí třetině jsme do zbytku utkání chtěli dát všechno, ale musím opravdu kriticky říct, že to byla zoufalost sama a to co jsme všichni předváděli, bylo k blití. Do brány se nakonec dostal i Pavel, ale žádná změna nevedla k úspěchu. Žatec znovu 4x skóroval hlavně díky dobrému pohybu a mnohem širšímu hráčskému kádru. Za to my jsme se trefili pouze 2x, konkrétně se štěstím Pugy a Izzy po hezké a nezištné nahrávce naslepo do prázdné od Suka. Ale celkově bych tento turnaj charakterizoval jako ten největší ŠROT, co jsme za poslední dobu předvedli.

 

Hvězda utkání: Izzy

 

Dřel, bojoval a byl jediný, co se z nás významněji gólově prosadil. Bohužel body to týmu žádné nepřineslo.

 

 

Komentář vicepreziděnta k odehraným utkáním:

 

První zápas s Mostem byl opravdu velice podobný tomu s Kadaní na minulém turnaji. Bohužel, celý zápas hrajeme do plných a nemůžeme se dostat k naší hře. I tak jsme nemuseli vyjít bodově naprázdno, vinu dávejme hlavně sobě.

 

 

Druhý zápas se nám nevyvedl, nedařilo se nikomu, každý spoléhal na toho druhého. Soupeřovi vyšla jeho taktika a dá se říct, že zaslouženě získal 3body. My naopak nemáme z turnaje bod ani jeden, což se nám stalo naposled snad před dvěma roky v Přibyslavi….

 

Přijde mi, že jsme se od začátku soutěže opravdu změnili. Do soutěže jsme nastupovali s pokorou, respektem ke každému soupeři, bojovali jsme jeden za druhého, určitě jsme se tolik nehádali, zkrátka jsme mnohem víc táhli za jeden provaz a stáli více při sobě. A i když vše nebylo zdaleka ideální, odměnou nám byla série výher a nevídaný příval kanadských bodů. Po této sérii jsme si však omámeni svým výkonem, připadali jako neporazitelný titán, který nemá v této ´´trapné´´ soutěži co pohledávat a který nemůže s nikým ztratit body. A jak to dopadlo, pohoda s jakou jsme dávali soupeřům příděly je pryč, poslední 3 zápasy stále dotahujeme soupeřův náskok. Celý tým hraje zkrátka špatně. Brankáři to začíná, nemůžeme se na ně tolik spolehnout, potřebovali bychom aby nás víc podrželi. Útokem to pokračuje, naše ofenzivní snažení je lopotné, upracované, nedáváme ani ty největší tutovky. V prvním útoku to sám Bajglis neutáhne a ve druhém má stabilní střeleckou formu pouze Izzy. Co je však každopádně nejtragičtější, je naše obranná fáze. To je opravdu strašné co na hřišti předvádíme. Lukáš s Robem přes příliš chybují v každém zápase a spousta gólů jde na jejich vrub a i Suk, který sice vehementně podporuje útok, také nehraje v obranné fázi nikterak oslnivě a chybuje až přespříliš. Doufám, že se nám v průběhu tohoto měsíce podaří doplnit a zkvalitnit kádr, abychom mohli zase začít podávat zlepšené výkony. Jinak velice důležitý bude již další turnaj, který budeme pořádat, kde se utkáme s Ústím a to nám ukáže, jak na tom ve skutečnosti jsme.

 

 

Sestava: Donner Pavel, Veselý Viktor – Souček Tomáš, Turynský Lukáš, Žitňan Róbert – Isach Daniel, Klimša Daniel, Zelený Jan, Grois Tomáš, Bajgl Lukáš, Pugner Štěpán

 

zpět