Jdi na obsah Jdi na menu
 


26.10. 2008 Ústí nad Labem

28. 10. 2008

 

Slavia – Česká Lípa B    8-5

 

Bajgl 3+2, Zelený 2+1, Isach 1+2, Grois 1+1, Klimša 1+0, Souček 0+1, Žitňan 0+1

 

Po třech týdnech od prvního turnaje jsme se vydali do Ústí nad Labem, kde na nás čekaly B-týmy České Lípy a Litvínova. Zápasy se všemi B-týmy bývají velmi ošidné, protože člověk nikdy neví, v jaké se sejdou sestavě a koho budou mít na výpomoc ze svých A – týmů. Při pohledu na kádr soupeře z Lípy nám bylo hned jasné, že nás čeká těžké utkání, protože měli ve svém středu celý první útok z jejich ´´áčka´´, které podává výborné výkony ve 2.lize. První třetina byla jasně v režii soupeře, držel míček mnohem častěji na svých hokejkách a dostával nás i svým dobrým pohybem pod tlak. My jsme za to působili dost těžkopádně a neohrabaně. Přesto jsme se ujali vedení, kdy Zelí vyslal z pravé strany střelu švihem do horní poloviny soupeřovi branky. Lípa se však nenechala zaskočit a zanedlouho vyrovnala na což jsme měli i my připravenou odpověď a opět jsme odskočili soupeři o jeden gól. Skóre bylo tedy po první třetině 2-1 pro nás, musím však uznat že nezaslouženě. Od druhé třetiny jsme se však uklidnili, začali hrát svou hru. Nejdříve byl Zelí faulován a rozhodčí nařídil trestné střílení, které jel právě Zelí, jenže jeho střela skončila pouze na tyči. Následovala tudíž přesilová hra se kterou jsme si věděli rady, Zelí krosem našel Bajglise, který krásnou střelou z první nahoru nedal gólmanovi sebemenší šanci. Vzápětí přibyl další gól a tudíž slibné vedení 4-1 na naší straně. Hosté však měli ve svém středu kanonýra Procházku, který ten den dělal našim obráncům velké problémy a hlavně díky němu se jim povedlo se opět dotáhnout a vyrovnat stav zápasu na 4-4 a začínalo se prakticky od začátku. Zanedlouho od vyrovnání následoval velice důležitý moment utkání. Robo zabojoval v rohu, dostal míč před bránu, kde s důrazem sobě vlastním skóroval Izzy a rázem to bylo veselejší. Jaké bylo ale naše překvapení, když rozhodčí vytáhl červenou kartu a poslal Roba ze hřiště za jeho vulgarismy na jeho adresu, nutno podotknout že tomu předcházelo podkopnutí Roba brankářem Lípy, které si nenechal náš prezident líbit, ale přesto to byla od něj hrubá chyba, kterou velice oslabil svůj tým. Díky ní měl soupeř 5ti minutovou přesilovku 5 na 4. Náš tým se však neuvěřitelně semkl a bojoval a i díky bravurním zákrokům Vikyho v bráně jsme dostali pouze jeden nešťastný gól, který znamenal vyrovnání na 5-5. To už bylo však poslední gólové vyjádření soupeře v tomto zápase. Díky Prckovi, pro kterého to byl první soutěžní zápas za Slavii, a jeho famózní střele golfákem z levého křídla jsme se ujali vedení 6-5 a začali jsme hrát ze zabezpečené obrany na brejky, tento gól se nakonec ukázal jako vítězný. Tato taktika slavila úspěch když se nám podařilo ještě dvakrát skórovat a proto svítilo na světelné tabuli po konci zápasu skóre 8-5 pro nás. Perličkou bylo, že oběma týmům se podařilo využít  jak svou přesilovou hru, tak i skórovat ve vlastním oslabení.

 

 

Hvězda utkání : Bajglis

Obvyklý šéf našeho útoku se činil i v tomto zápase. Jeho florbalový um se projevil zejména v rozhodujících fázích utkání, kdy gólem a přihrávkou dirigoval naši ofenzívu k rozhodujícímu K.O. nepříjemnému soupeři.

 

 

Slavia – Litvínov B  20-11

 

Klimša 5+4, Isach 6+2, Žitňan 4+0, Zelený 1+2, Bajgl 2+1, Grois 1+2, Turynský 0+3, Souček 1+1, Hanuš 0+2

 

V druhém utkání nás čekal soupeř z Litvínova, kterého jsme považovali za mnohem slabšího soupeře, protože jeho sestava byla velmi pořídlá. To ale nikdo z nás netušil, co se v tento podzimní podvečer sehraje za přestřelku. Do utkání jsme vstoupili s pocitem, že soupeř nebude klást žádný odpor, že se to uhraje samo. Prostě laxně, ležérně prostě PŘÍŠERNĚ!!! Hned při prvním střídání se díky nedůrazu a spoléhání se jeden na druhého prosadil soupeř, vzápětí jsme srovnali, ale ve třetí minutě zápasu to už bylo 3-1 pro Litvínov. Z brány šel Pavel a na jeho místo Viky. Opravdu nevím jak padaly všechny góly ale stav byl po první třetině 6-6. Ve druhé třetině jsme se konečně soupeři utrhli a navyšovali své vedení až na zmiňovaných 20-11. Byl to opravdu zápas na který se jen tak nezapomene, já osobně bych na něj však chtěl zapomenout velice brzy. Litvínov hrál velice jednoduše ale za to účelně, slávistická obrana měla onen večer den otevřených dveří a ani náš útok se nevracel, tak jak by měl. A soupeř toho hojně využíval a trestal naše hrubky. Snad 5 gólů padlo do prázdné branky a minimálně dva při samostatném úniku, zbytek plynul z nedůrazu před brankou. Kdyby mi někdo řekl, že obdržíme 11gólů, nevěřil bych, že bychom byli schopni v tomto zápase získat nějaké body. Naštěstí útočníci se činili, využili prostoru, který jim soupeř dopřával a tudíž si notně vylepšili své statistiky.

 

 

Hvězda utkání: Usáma

Po třech zápasech, kdy bodově vysloveně paběrkoval, konečně zabral a prokázal svoji cenu pro tým. Proti ležérně bránícímu soupeři navíc zaznamenal svůj historicky nejlepší výkon v kanadském bodování 5+4.

 

 

Komentář vicepreziděnta k prvním dvěma odehraným zápasům:

 

Česká Lípa byla zatím nejtěžší soupeř co nás potkal a o to je výhra s ní cennější. Ale musím dodat, že bez posil z A týmu by byla mnohem slabším soupeřem. Naopak Litvínov byl dle mého soudu jednoznačně nejslabší soupeř se kterým jsme letos hráli, přesto nám dal, pro mě za normálních podmínek, nepochopitelných 11 gólů. Nicméně hlavně že je dalších 6bodů doma a pokračujeme putováním ligou bez ztráty bodu.

 

 

Sestava: Veselý Viktor, Donner Pavel – Souček Tomáš, Hanuš Petr, Turynský Lukáš – Isach Daniel, Klimša Daniel, Zelený Jan, Grois Tomáš, Bajgl Lukáš, Žitňan Róbert.

zpět