Jdi na obsah Jdi na menu
 


24.4 Spořice

27. 4. 2010

Slavia – Chomutov    9-9

Stolín 5+2, Bajgl 2+2, Klimša 2+1, Žitňan 0+2, Hanuš 0+1, Pugner 0+1, Souček ČK2 :) 

Zdravím všechny své věrné čtenáře. Tento článek nebude nikterak dlouhý – to víte, když se na turnaji nezadaří (viz. poslední domácí turnaj, kdy jsem byl tak znechucen, že jsem článek ani nenapsal), tak se člověkovi moc psát nechce..

Poslední ligové dostaveníčko se konalo ve Spořicích u Chomutova, kam jsme se klasicky vydali v sestavě čítající pouho pouhých 8 hráčů. Na tomto turnaji nám víceméně o nic nešlo.. Šanci postoupit jsme už neměli a maximálně nás mohl na 4.té místo předskočit Žatec, což se mu nakonec i povedlo.. V prvním utkání proti nám stálo mladé a početné mužstvo Chomutova, kterému po předchozí výhře nad jabloneckým ´´béčkem´´ stačil bod k tomu, aby celou soutěž vyhrálo. Z tohoto důvodu nám přihlížející jablonečáci vydatně fandili (kurvy jedny prodejný J ) Soupeř byl po celý zápas aktivnější a každopádně držel míček častěji na svých hokejkách. Pohybliví útočníci soupeře dělali Slávistům vcelku problémy, a tak se nebylo čemu divit, že jsme brzy prohrávali 2-0. Jenže Slavie se nevzdala, trpělivě čekala na své šance, kterých jí chybující chomutovští poskytli v celém zápase víc než dostatek. Nejprve jsme snížili, když se po ose Suk, Haluz, Bajglis trefil posledně jmenovaný ze standardky z první. Pak myslím skóroval Ládin a Lubo, a i když se poté soupeř ještě jednou trefil, tak po 1. třetině byl pro nás stav příznivý 3-3. Bohužel po pár minutách druhé třetiny přišlo něco, co asi nikdo neočekával a dle mého názoru to rozhodilo i chomutovské hráče po zbytek utkání. Suk se nechal zbytečně vyprovokovat a následovala ČK2. Tím pádem konec v zápase a STOP na další utkání. 5ti minutový trest za něj odseděl Robo a jelo se dál. Chomutov si ve druhé třetině vytvořil náskok až na 4-7 a to už jsem moc nevěřil, že bychom mohli se zápasem ještě něco udělat. Kluci se ale hecli a především díky výborně hrajícímu Lubovi PiStolínovi, který v tomto zápase opravdu střílel ostrými a jenž ke dvěma asistencím přidal i 5gólů jsme skóre zápasu otočili na 9-8 pro nás! Bohužel soupeři se podařilo ještě asi 2 minuty před koncem vyrovnat, ale dle vývoje zápasu jsem osobně bod považoval za zlatý.

´´Hvězda´´ prvního utkání: Suk

Jak se ukázalo, tak tzv. Blikance nemá jen sparťanský kápo Tomáš Řepka, ale i ten slávistický.. Jeho zkrat byl neomluvitelný a bude se na něj ještě dlouho vzpomínat..

Slavia – Podbořany   4-6

Žitňan 2+1, Klimša 1+1, Bajgl 0+2, Hanuš 1+0.

V druhém zápase jsme se střetli s Podbořany, které tento turnaj pořádali. Do pole nastoupilo 6 zmožených Slávistů a ti zažili pěkně potupnou porážku od soupeře, kterému se celý rok posmívali. Podbořanských bylo asi 11, ale opět hráli totálně tragický florbal. V první třetině Slávisté totálně vyhořeli a prohráli jí 1-5, když se prosadil sekundu před koncem střelou k tyčce Haluz. Soupeři nahrával fakt, že jsme útočili do plných a hrůzně propadali v obraně. Od druhé třetiny jsme změnili taktiku, kdy jsme hráli poctivě odzadu, ale byl to spíš boj nás samotných se sebou než se soupeřem. Zápas se nám povedlo zdramatizovat ale na obrat ve skóre už nebyly síly. Takže jsme nakonec prohráli s největším outsiderem o 2 góly.

´Hvězda druhého utkání: Mister Twister Kalanin

Ačkoliv se nám silně znelíbil na našem domácím turnaji, kdy nás silně zkritizoval, tak se musí uznat, že tento turnaj uspořádal velmi dobře. Jediné co zlobilo, byla časomíra, ale s tím člověk nic nenadělá. Popravdě jsem se divil i jeho gestu fair play, kdy vzal asi minutu před koncem Time out na náš popud, protože jinak bychom asi na hřišti všichni zkolabovali.

Komentář Vicepreziděnta k odehraným zápasům:

Když jsme na turnaj odjížděli, tak jsem tipoval, že s Chomutovem prohrajeme a Podbořany porazíme, ale dopadlo to vše úplně jinak. Z prvního zápasu je bod zlatý, ve druhém zápase se jednalo o katastrofu. Opět se ukázalo, jak to ve Slavii chodí. Když hraje soupeř dobrý florbal, tak se tomu přizpůsobíme, bohužel to platí i v případě, když je úroveň hry šrotská.

Musím zde i zmínit, že většina slávistického osazenstva se pozdě večer vydala na harcovské koleje, do světoznámého tanečního klubu S-Club, kde pro nás nedávný oslavenec Haluz uspořádal luxusní oslavu, která nemá ve Slávistické historii obdoby. Jídla bylo mraky a jednalo se o opravdové delikatesy – ku příkladu kuřátka, steaky, roštěná, vepřová panenka, luxusní dresinky apod.. Zkrátka pošmákli jsme si jako králové a ještě to zapíjeli Tullamorkou a pivečkem, někteří jedinci pokuřovali dokonce i doutník J. Večer to byl nadmíru vyvedený a ti co se ho nezúčastnili, tak mohou pouze litovat.. Společný odchod pěškobusem s Haluzem v 6 ráno domů, celou vyvedenou akci dokonale podtrhl J

Takže 3x HIP HIP HURÁ Haluzovi, za hostinu děkujeme.. a doufáme, že se zas nějaká akce na stmelení slávistického minikolektívu opět brzo uspořádá.

Sestava: Veselý Viktor – Hanuš Petr, Pugner Štěpán, Souček Tomáš – Bajgl Lukáš, Stolín Lubomír, Žitňan Robert, Klimša Daniel.