Jdi na obsah Jdi na menu
 


18.1.2009 Liberec

30. 1. 2009

Slavia – Louny      8-6        

 

Bajgl 3+1, Zelený 1+3, Adam 1+1, Grois 1+1, Pugner 1+0, Žitňan 1+0, Bartoň 0+1, Novák 0+1

 

            18.1.2009 jsme pořádali turnaj v naší domovské hale TU Liberec. Na rozjezd nás čekal tým Loun, který okupuje předposlední místo v tabulce, a tak by si každý při pohledu na ní mohl říct, že máme povinnost toto utkání vyhrát. Jenže situace v našem klubu je od posledního turnaje v Mostu velmi komplikovaná…. Nastoupili jsme v kombinované, nesehrané a hlavně improvizované sestavě, ve které chybělo několik našich tradičních opor. Ládin a Viky v bráně ze zdravotních důvodů, Izzy se Sukem kvůli disciplinárnímu trestu. Oproti tomu si svou premiéru ve slávistickém dresu odbyli naši nováčci Vesy, Dan a David. Navíc jsme museli na poslední chvíli zlanařit i Michala, který hrál soutěžní zápas po více jak jednom roce. Zápas se pro nás začal vyvíjet velmi dobře, to když už jsme se ve třetí minutě ujali vedení 1-0 po Bajglisovi klasické střele tahem ze středu. Nicméně soupeři se podařilo vyrovnat už po pár minutách na 1-1. Hra byla jak v první třetině, tak i po zbytek zápasu velice neurovnaná až rozháraná, oba dva týmy se často uchylovaly k vysokým nahazovaným balonům, florbalové krásy moc k vidění nebylo. A tak jsme byli rádi, když se Michalovi povedlo 15sekund před koncem první třetiny, po nahrávce Prcka, převážit skóre na naší stranu, 2-1. Druhá třetina byla zpočátku jasně v naší režii, nejdříve se trefil znovu Bajglis zprava po nahrávce Davida, další gól přidal ze standardky Robo, po krásné Michalově výzvě do prázdné. Pak skóroval Pugy, po nahrávce Zelího, střelou tahem z půlky hřiště do vinglu. A už na 6-1 zvyšoval tvrdou střelou Zelí po nahrávce od Dana. Ke všemu jsme dostali ještě možnost přesilové hry, avšak místo doražení soupeře jsme ho posadili tzv. na koně. Přesilovku jsme sehráli opravdu zoufale (jako všechny přesilovky na celém turnaji) a jako bonus Pugy namazal protihráči do sólového úniku, 6-2. Soupeř náhle oživl, začal vystrkovat drápy a podařilo se mu dokonce 3x po sobě skórovat. Všechny branky padly z prostoru velkého brankoviště, po nedůrazu obránců nebo přečíslení. Skóre v tu chvíli bylo tedy pouze 6-5 pro Slavii!!! Ve třetí třetině to byl urputný boj, bylo k vidění dohromady 8 vyloučení a dva 10ti minutové tresty. Skóre na 7-5 pro nás převážil kdo jiný než Bajglis, který tím zkompletoval hattrick. Lounským se však v 9té minutě podařilo opět snížit na rozdíl jediného gólu, 7-6. Poslední slovo měl Prcek, který tak trochu šťastnou střelou z otočky na přední tyč upravil stav utkání na konečných 8-6. Půl minuty před koncem jsme měli ještě výhodu trestného střílení, které si vymohl jet Robo. No skončilo to, jak všichni očekávali – střelou do hrudě gólmana a pošklebováním přihlížejících diváků…..

 

Hvězda utkání: Zelí

Pro tento zápas přeškolený na obránce. Jako jeden z mála zahrál povedený zápas se skvělým bodovým přídělem 1+3.

 

 

Slavia – Ústí         4-9

 

Pugner 2+1, Žitňan 1+0, Zelený 1+0, Adam 0+1, Bajgl 0+1, Novák 0+1

 

            Ve druhém zápase nás čekal celek Ústí nad Labem, který během probíhající sezóny vydatně posiluje a okupuje, myslím, že i zaslouženě, první místo v tabulce. Zápas pro nás začal příšerně, už po půl minutě byl vyloučen Dan, ale soupeře se nám povedlo dokonale překvapit naší opravdu silnou zbraní. Skórovali jsme díky Pugymu totiž ve vlastním oslabení (už po sedmé v sezóně) a dostali jsme se do vedení 1-0, bohužel to bylo naposled, kdy jsme v zápase vedli L. Ústeckým se naneštěstí už po minutě a půl hry podařilo využít přesilovku a  vyrovnat na 1-1 střelou švihem z levé strany. V 5té minutě to už bylo 1-2 po vytočení hráče ze středu. V 8mé minutě zabojoval srdnatě za bránou Michal, poslal přihrávku před bránu, kde Robo střelou z první vyrovnal na 2-2. Ústí se však opět podařilo odskočit v 11té minutě na 2-3. Soupeř měl už v první třetině vytrvalý tlak, který však zhodnotil nejvíce ve třetině druhé, nasázel nám 4góly a utekl nám ve skóre už na 2-7 a o vítězi utkání již bylo tudíž prakticky rozhodnuto. Na 3-7 snižoval těsně před koncem druhé třetiny svým druhým gólem Pugy. Do třetí třetiny jsme nasadili do brány Pavla alias Kebaba, který chytal opravdu skvěle, soupeř sice přidal v poslední třetině další 2 góly, ale Kebab v bráně čaroval a vytáhl z klobouku do konce jeden save z říše snů, to když neuvěřitelně máchnutím rukou vychytal soupeřovic útočníka, čímž ho dovedl málem k šílenství J, my jsme už jen korigovali díky Zelímu a jeho pěkné střele o břevno branky na 4-9.

 

Hvězda utkání: Kebab

Nejprve působil jako časoměřič, pak zachytal jak Dominátor ve své vrcholné formě J. Proti vytrvalému ústeckému tlaku vytasil několik pěkných zákroků a každopádně chytnul i něco, spíš dost navíc..

 

 

Komentář vicepreziděnta k odehraným zápasům:

 

V prvním utkání s celkem z Loun mnoho florbalové krásy vidět nebylo, jak už jsem psal, byl to tvrdý boj a soupeř nám každopádně nedal nic zadarmo. Ve druhém utkání jsme byli horším týmem a soupeř po zásluze vyhrál vcelku vysokým brankovým rozdílem. Chtěl bych dodat, že i když jsme druhý zápas prohráli, tak se mi líbil přístup celého mančaftu, všichni dřeli, útočníci se vraceli, jak už jsem je dlouho neviděl, ale hold to ten den proti soupeři nestačilo. Kdybychom byli v plné sestavě, tak by zápas asi určitě vypadal jinak a neskončil by ani taky vysokou prohrou, ale na kdyby se nehraje a my musíme vycházet z toho, co máme právě teď k dispozici. Obrana hrála v prakticky úplně novém složení, nejlepším z obránců byl každopádně Zelí, který byl pro mě nejpříjemnějším překvapením celého turnaje, svou roli zvládl hodně dobře. Dan hrál taky vcelku dobře, bez větších chyb, ale je vidět, že rozdíl mezi mužskou a juniorskou soutěží je každopádně veliký a bude si muset přivyknout rychlejšímu tempu, větší rychlosti a tvrdosti, to samé platí i u Davida v útoku. Útoky byly poskládané taky zcela na novo a je každopádně na čem pracovat. Co se mi však vůbec nelíbilo je totální chaos při standardkách a přesilovkách a hlavně naše nedisciplinovanost a z toho vyplývající častá hra v oslabení. Devět 2 minutových trestů za 2 zápasy je opravdu moc. Ústí nás díky úspěšným přesilovým hrám 4x potrestalo a to je hold ve finálním zúčtování secsakramentsky znát. Díky této výhře se nám Ústí v tabulce utrhlo už na rozdíl 8mi bodů. Uvidíme jestli se jim budou kontumovat 2zápasy, čímž bychom se dostali opět do hry o první místo v tabulce. Nicméně popravdě si myslím, že Ústí si postup utéct nenechá a my si to rozdáme s Turnovem o druhé místo v tabulce.

 

Sestava: Veselý Jan, Donner Pavel – Bartoň Dan, Turynský Lukáš, Zelený Jan – Novák David, Bajgl Lukáš, Pugner Štěpán, Grois Tomáš, Adam Michal, Žitňan Robert.

 

zpět