Jdi na obsah Jdi na menu
 


14.3 Tanvald

19. 3. 2010

Slavia – Žatec            5-5

 

Souček 2+1, Bajgl 1+2, Pugner 1+1, Stolín 1+0, Žitňan 0+1.

Zdravím všechny své věrné čtenáře, kteří čtou o Slávistických borcích a jejich putování ligou.. Předem bych se chtěl omluvit za ´´pozdní´´ aktualizaci stránek.. Po tanvaldském turnaji jsem úplně vyřízený padl s dávkou antibiotik do peřin a snažil jsem se z toho vykurýrovat.

Takže pojďme už tedy k turnaji.. Po dlouhé únorové přestávce nabrala liga smrtelné tempo. A tak hned týden po výletu do Litvínova jsme zajížděli do o poznání bližšího Tanvaldu. Střetnout jsme se zde měli s týmy Žatce a Turnova, se kterými letos na dálku válčíme o 4.tou příčku tabulky (myslím, že Chomutov, Jablonec a Děčín už nikdo nedožene..) Na turnaj jsme jeli na naše poměry v silné sestavě, chyběli Izzy a Turbo, ale 10 do pole nás přeci jenom bylo..

Před turnajem jsem si říkal, že Žatec asi nepřijede v bůhví jaké sestavě, když to má tak daleko, tak že mě docela překvapilo, když jsem zjistil, že kluků žateckejch je dokonce do pole 11 J

 V první třetině se oba dva týmy rozkoukávaly a brankáři každopádně čněli nad hráči v poli. Hra byla v první třetině vyrovnaná, avšak skórovat se povedlo pouze Žatci. My jsme bohužel nevyužili své šance, kdy smůlu měl obzvlášť Pavel, jemuž se podařilo několikrát trefit brankovou konstrukci, nebo ho vychytal gólman M(N)igas J. Ve druhé třetině si dovolím říci, že jsme byli o trochu lepším týmem a podařilo se nám to i hned z počátku třetiny gólově zúročit, když se nejprve trefil Pugy a pak Suk ze standardky, oba dva po přihrávkách od Bajglise. Bohužel se nám však nepodařilo se soupeřovi utrhnout a tak postupem času zákonitě přišel trest v podobě 2 gólů a tím pádem jsme prohrávali před třetí třetinou o jeden gól.

Nicméně nic jsme nevzdávali, ačkoliv rozhodčím se zdárně dařilo pocuchat naše slabé nervy.. A nejprve jsme vyrovnali, když jsme si vzpomněli na loňskou sezónu a předvedli jsme, co byla naše silná zbraň. Bajglis s Pugym utekli v oslabení a prvně jmenovaný vyrovnal. Za 3 minuty na to, skóroval z levé strany tahem Lubo a za další 3 minuty jsme odskočili díky druhému gólu Suka a jeho střele švihem z levé strany na 5-3. Avšak stalo se to, co nás provází celou sezónu, nedokážeme si udržet svůj pracně vybudovaný náskok. Žatci se nejdříve povedlo ve 12té minutě snížit, což nás úplně rozhodilo a začali jsme se obávat o výsledek. Aby za další půl minutu Robem nepokrytý bek srovnal na 5-5. Oba dva týmy pak měly ještě šanci zvrátit výsledek na svou stranu, tu největší šanci zahodil 3 sekundy před koncem Pugy, který nevyužil Sukovu nahrávku ze standardky, kdy měl skoro půl brány volné… Nakonec jsme se tedy rozešli z žateckými smírně, ale myslím, že jsme byli dle průběhu zápasu minimálně aspoň o ten jeden gól lepší.

Hvězda prvního utkání: Suk

Sice 3x namazal (gól z toho však ani 1x nebyl), ale se 3mi body byl nejproduktivnější hráč týmu, k tomu spousta střel a nahrávek..

Slavia – Turnov         4-5

 

Drašner 2+2, Stolín 2+2, Bajgl 0+1.

V druhém zápase jsme se střetli s Turnovem, kterému se v poslední době nikterak zvlášť nedaří (jako nám bohužel…L) a musím dodat, že výkony i postavení obou mužstev v tabulce jsou pro mě osobně zklamáním… Nutno dodat, že do zápasu za nás nenastoupil Haluz, jemuž se po zápase s Žatcem udělalo tak zle, že teprve teď vím, co znamená slovo Srdcař (kardiak) J. Tudíž už jsme hráli pouze v 9ti hráčích do pole.

Oproti poslednímu vzájemnému zápasu, který jsme shodou náhod sehráli také v Tanvaldu, bylo tempo o dost pomalejší. První třetinu jsme vyhráli 2-0, díky brankám Luba a Pavla, jemuž krásně naservíroval míček do prázdné Bajglis. Hrál se kombinační florbal, nehrálo se nikterak tvrdě či snad zákeřně, zkrátka v pohodovém tempíčku. A tak jsme mohli v první třetině litovat pouze ´´šikovnosti´´ našeho preziděnta, kterému se ani jednou ze 3 pokusů nepodařilo trefit prázdnou bránu. Druhá třetina nabídla pouze 1gól a ten dal turnovský útočník, po školácké chybě našeho nováčka Petra (hamstnutí na útočníka – jeho následné obtočení), po pěkném blafáku Vikoušovi. Turnov celý zápas držel nad vodou brankář Suchomel, jenž musím uznat, chytal opravdu dobře a občas doháněl naše střelce k šílenství. A tak bylo skóre po dvou třetinách pouze 2-1v náš prospěch.

Hned na začátku poslední třetiny se nám však podařilo díky Pavlovi odskočit na rozdíl dvou branek, aby se vzápětí obránce soupeře Salaba, nedostatečně pokrytý Sukem, vytočil s míčem na střed a propálil vše, co mu stálo v cestě. Za 2 minuty se prosadil opět po spolupráci s Pavlem Lubo a vedli jsme 4-2. Bohužel to byl ale poslední gól, co se nám podařilo vstřelit. Turnov nejprve skóroval z dorážky, pak se v přesilovce trefil Čoud a rázem bylo vyrovnáno. V tu chvíli jsem cítil, že to je s prominutím v hajzlu. Moje černé obavy se naplnily, když 2 minuty před koncem jsme měli výhodu standardky, kterou se nám nepodařilo využít. Následoval přesný výhoz přes střed hřiště gólmana Suchomela. Ačkoliv Suk tyhle balóny většinou mívá, tak tentokrát se mu při běhu směrem k vlastní bráně podařilo míč jen lehce tečnout a rozrotovat, aby se ho následně zmocnil kapitán Kolomazník, který tak trochu šťastně koníčkem nebo jak to nazvat a následnou střelou rozhodl o osudu zápasu. Pak sice následoval náš marný tlak, ale nutno dodat, že si to tentokrát Turnov dobře pohlídal a po dlouhé době nám vrátil porážku zpět.

 

´´Hvězda druhého utkání´´: Dan Bartoň

Náš bývalý spoluhráč ve Slavii, současný v Sukmisstrech a tight hráč při pokerových dýcháncích J prokázal, že pro nás má stále slabost.. Nejprve to ne moc obratně šolýchal v obraně, pak si nechal párkrát nasadit jesle a ještě je to takovej kámoš, že při nasazení do útoku nedal ani jednu tutovku, co měl.. Máš u mě pivo Dane J

Komentář Vicepreziděnta k odehraným zápasům:

Tak oproti minulému turnaji v Litvínově znatelný rozdíl ve všech činnostech, avšak s o poznání silnějšími soupeři, jsme vytěžili opět jen jeden bod, i když jsme měli každopádně navíc. V prvním zápase se neprosadil vůbec Ládinův útok, v tom druhém Bajglisův. Celkově dáváme o hodně branek méně než loni. Myslím si, že zápasy se divákům mohly i líbit. Velkým negativem turnaje je, že onemocnělo hned několikero hráčů a do Krupky asi pojede luxusní sestava. Sezónu už dohrajeme tak nějak v poklidu, medailové umístění je v nedohlednu. Na závěr bych chtěl pochválit rozhodčí Jedličku s Knolem, kteří zvládli naše utkání s Turnovem úplně v pohodě a i když tam byly nějaké chybky, tak z toho při jejich lidském a nearogantním přístupu, člověk nedělá vědu.. Není to zkrátka žádný OMYL, jako v jiných zápasech……

Sestava: Veselý Viktor – Březina Petr, Grois Tomáš, Hanuš Petr, Souček Tomáš – Bajgl Lukáš, Pugner Štěpán, Stolín Lubomír, Žitňan Robert, Drašner Pavel, Klimša Daniel