Jdi na obsah Jdi na menu
 


14.11. Nový Bor

16. 11. 2009

Slavia – Česká Lípa B        5-1

 

Klimša 0+3, Drašner 2+0, Isach 2+0, Stolín 1+0, Bajgl 0+1, Souček 0+1.

            V neděli 14.11.2009 bylo na programu další kolo naší 3.ligy mužů. Zajížděli jsme do nedalekého Nového Boru sehrát zápasy s B týmy České Lípy a Jablonce, které spolu urputně bojují o soutěž výše o postup do 1.ligy mužů. Na turnaj jsme, jako snad pokaždé za poslední 2 roky, nejeli v plné sestavě Chyběli nám Pugy, kvůli chřipce, a Prcek, jenž si na fotbale natáhnul vazy v koleni..

České Lípě oproti loňsku chyběl kanonýr Procházka, který je údajně na hostování v extraligové Mladé Boleslavi, a tak z A-týmu byli k dispozici pouze Mlejnek s freestylovým mágem Jedličkou. V zápase jsme se chtěli spoléhat na zodpovědnou obranu a rychlý přechod do útoku, což nám vcelku vycházelo dle našich představ. V první třetině byla Lípa o trochu aktivnější, měla i více střel, avšak trefili jsme se pouze my, konkrétně Izzy, který skóroval po vytočení z pravé strany 1-0. Ve třetině druhé byl obraz hry velice podobný třetině první. Soupeř se nedostával do vážnějších šancí, výjimkou byly 3 Sukovy propady po výhozech gólmana, ze zámku Fortress, Gnolla (znalci Heroes 3 zajisté pochopí) J, které naštěstí soupeř nedokázal potrestat. (Poznámka redakce – ty propady byly zaviněné z důvodu toho, že bylo otevřené okno, ze kterého fouknul větříček a ten změnil odskok míčku NATOLIK!!!, že by to nikdo na světě nezvládl!!! Chi chi - to je jen vtip, takhle se vymlouvá jen jeden člověk na světě - já otevřeně přiznávám, že jsem to posral J.. Slavia hrála jinak velmi zodpovědně, rozebírala si soupeřovy hráče a k tomu vše jistil spolehlivý Vesy. Náš druhý gól přidal znovu Izzy po Ládinově příhře a již na 3-0 zvyšoval svým prvním gólem ve slávistickém dresu nováček Pavel, který napálil ze vzduchu skákající balónek pod břevno soupeřovy branky.

Třetí část jsme zahájili výborně, to když se z pravé strany švihem trefil Lubo. O dvě minuty později bylo ještě veseleji, Slavia dostala možnost sehrát přesilovku, na které jsme výjimečně neposlali naše speciální komando. To však vůbec nevadilo, protože se nám ji podařilo využít. Suk z pozice středového rozehrávače vyslal přízemní golfák, který gólman hostí pouze vyrazil před sebe a pro nepokrytého Pavla už pak nebyl problém míček bekhendem dorazit do brány 5-0. Zázraky se sice občas dějí, ale v tuto chvíli jsem ani vteřinu nepochyboval, že máme zápas v kapse. Dohráli jsme ho vcelku v pohodě, ubránili jsme i twister show Jedly Bedly J, na kterou jsem před zápasem všechny upozorňoval. Jedinou maličkou kaňkou tak na konec byla korektura z hole kafeMlejnka, který střelou tahem upravil konečné skóre zápasu na 5-1. Bohužel díky tomu přišel Vesy v tomto zápase o čisté konto, které bychom mu za předvedený výkon všichni srdečně přáli.

Hvězda prvního utkání: Vesy

Shotout sice nevychytal, ale jinak byl v tomto zápase perfektní. Chytil to, co měl, a navrch přidal několik těžších zákroků, které dodaly na naše hokejky potřebnou sebejistotu. Na této výhře má proto nemalý podíl a po právu si zaslouží titul Hvězdy utkání!

 

Slavia – Jablonec B  4-5

 

Bajgl 2+1, Žitňan 1+1, Hanuš 1+0, Drašner 0+1. 

            Druhý zápas by si dle mého názoru zasloužil označení jako to největší derby této ligy. Střetla se v něm totiž liberecká Slavia s jabloneckým Campusem B. Tyto 2 týmy se utkávají v různých regionálních soutěžích opravdu už velmi dlouho, hráči se velice dobře znají a navíc vzájemné vztahy (minimálně ze Slávistické strany) se ještě více rozohnily po poslední porážce z úvodu ligy a odchodem několika slávistických hráčů do tohoto libereckého předměstí.. Tento zápas významně ovlivnily 2 faktory. Prvním bylo to, že Slavia měla v nohách už zápas s nepříjemnou Českou Lípou, za to pro Jablonec to bylo ten den teprve první utkání. Druhým byli, stručně a slušně řečeno, rozhodčí.

            Zápas jsme nezačali nikterak dobře, Jablonec na nás tzv. vlétl, napadal slávistické obránce a dostával je pod tlak. Útok se nikterak vehementně nenabízel, a tak bohužel bylo skóre po první třetině 0-2 po gólech Kypty a greenHorna. Bohužel musím dodat, že to bylo naprosto zasloužené, protože Slávisté za prvních 15 minut ani pořádně nevystřelili na bránu soupeře.

            Druhá třetina už byla z naší strany o poznání lepší. Přidali jsme na obrátkách a začali jsme tzv. pořádně ´´ŠLAPAT´´. Výsledkem toho bylo snížení Bajglise, po Robově téměř nechytatelné přihrávce vzduchem J 1-2. Jestliže byl náš zápas s Turnovem na minulém turnaji vyhecovaný a tvrdosti v něm bylo více než dostatek, tak tohle derby ho hravě překonalo. Hrálo se opravdu velmi důrazně a myslím si, že tenhle zápas musel nestranného diváka opravdu zaujmout. Jablonci se samozřejmě naše snížení moc nepáčilo a tak nám odskočil díky Berymu a Kyptovi na 1-4. S tímto průběhem zápasu jsme se nechtěli smířit.. Tento pro nás nepříznivý stav a způsob vedení zápasu rozhodčími nás vydráždil natolik, že se na hřišti začalo opravdu jiskřit.. Do zápasu jsme se dostali díky standardce, kterou vtipně využil Robo, když trefil ruku soupeře, byl z toho vlastňák a rázem bylo o co hrát.. Třetí třetina by se dala označit jako Slávistická stíhací jízda. Dřeli jsme jako koně a povedlo se nám i stav utkání vyrovnat!!! Nejdříve se nám dostalo výhody trestného střílení, kterou využil Bajglis střelou po zemi k tyči. A poté se hezky trefil z náběhu Haluz, který si lišácky oběhl jabloneckého blondýna Bena J. V tu chvíli jsem věřil, že toto utkání ještě otočíme. Měli jsme i šance jako přečíslení Pavla s Bajglisem na jednoho jabloneckého obránce, avšak gól dal bohužel soupeř - konkrétně Bery, který vyslal z dálky nemastnou neslanou střelu tahem doprostřed brány a ruce, do té doby vcelku v pohodě chytajícího Vikouše, máchly na prázdno.. Ve zbytku utkání si Jablonec svůj náskok chytře pohlídal. Držel zkušeně míček a nechával se od nás faulovat. Slavia tak letos s Jabloncem podruhé padla, tentokrát smolně jen o 1 gól.. L.

 

Hvězda druhého utkání: Suk

Oproti minulému zápasu s Jabloncem, kde pokazil na co sáhl, patřil k nejlepším hráčům Slavie. K urputnosti v obranné hře, kde vybojoval a zachránil, co mohl, přidal i slušnou rozehrávku směrem dopředu.. K výhře to však týmu bohužel nestačilo..

 

Komentář Vicepreziděnta k odehraným zápasům:

První zápas s Českou Lípou jsme začali křečovitě, ale postupem času se ukázalo, že jsme lepší i florbalovější než soupeř, dodržovali jsme stanovenou taktiku, hráli zodpovědně zezadu. Proto jsme utkání dovedli do zaslouženého vítězství.

Co říci k druhému zápasu… Abych pravdu řekl, tak tento článek jsem měl už napsaný ten den, co se hrál turnaj.. Avšak dost jsem z něj radši posléze vymazal a psal jsem ho v odměřeném tónu. Ptáte se proč?? Popravdě proto, že se bojím, že by mě nějaká mrdka znovu naprášila, a já, s podmínkou od disciplinárky na krku, bych si zopakoval předsilvestrovské posezení s panem Háblem v Žatci. O to opravdu nestojím.. Jen by mě zajímalo, jaké má klub pravomoci, když si chce stěžovat na rozhodčí, protože se údajně nesmí nic zapsat do zápisu, ale musí se podat oficiální protest či co, který stojí 3000Kč, a po rozhodnutí komise se rozhodne, zda se tento poplatek týmu vrátí nebo ne. Nějakého delegáta jsem na našich turnajích neviděl už pěkně dlouho, což je teda vážně škoda, protože není k dispozici nikdo objektivní, kdo by mohl soudně posoudit, kvalitu rozhodcovských výkonů. Hráči a kluby se trestají jak na běžícím pásu, ale že by dostal rozhodčí pokutu? Tak o tom jsem slyšel snad jen jednou v mé 11ti leté kariéře a bylo to v řádu maximálně pár stovek korun.. Co k tomu více dodat……..

Sestava: Veselý Jan, Veselý Viktor – Hanuš Petr, Souček Tomáš, Turynský Lukáš – Stolín Lubomír, Klimša Daniel, Isach Daniel, Žitňan Róbert, Bajgl Lukáš, Drašner Pavel.